11:02 / 22.12.2015

Olsztyn zdobyty po raz kolejny

Stolica województwa warmińsko-mazurskiego jest dla elbląskich zespołów bardzo przyjaznym miejscem pracy. Zwyciężyli tam nasi koszykarze, a teraz do kompletu dołączyli szczypiorniści Mebli II Wójcik, którzy w niedzielę (20 grudnia) zgarnęli pełną pulę w rywalizacji z drugą drużyną Szczypiorniaka. Dzięki temu triumfowi podopieczni Andrzeja Rusznickiego zbliżyli się do zespołów zajmujących dwie pierwsze lokaty w stawce III-ligowców: Orkana oraz Bellatora.

Olsztyńscy juniorzy (głównie piłkarze z rocznika 1997) przed meczem z „Meblarzami” mogli się poszczycić tylko jedną wygraną – z MTS-em Kwidzyn. Poza tym odstępstwem byli dostarczycielem punktów dla reszty ligowych drużyn. Nie zdecydowanym, ale wyraźnym faworytem meczu zamykającego pierwszą rundę rozgrywek, byli zatem szczypiorniści z Elbląga. Zdobycie kompletu oczek pozwalało zbliżyć się do prowadzącej dwójki na odległość 2 punktów.

Całe spotkanie było niezwykle wyrównane. W pierwszej odsłonie oba zespoły grały bardzo podobnie z lekkim wskazaniem na drużynę gospodarzy, którzy pod wodzą swojego najlepszego strzelca Wojciecha Golksa kończyli sporo wypracowywanych akcji. Na całe szczęście dobrze dysponowani tego dnia goście nie pozostawali rywalom dłużni i utrzymywali bezpieczny dystans, dzięki czemu wynik końcowy wciąż był niezagrożony. Po 30 minutach pierwszej połowy nasi zawodnicy byli dwie bramki za olsztyniakami (15:13).

Przez spory fragment drugiej części mecz układał się po myśli Szczypiorniaka. Grający równo przez 50 minut gospodarze w końcu jednak złapali zadyszkę. Regres formy przypadł na najgorszy moment spotkania, czyli na samą końcówkę. Na osiem minut przed końcem piłkarze z Olsztyna prowadzili wciąż jednym golem (23:22), ale później się zablokowali i do ostatniego gwizdka nie odnaleźli drogi do bramki elblążan. Zaczęły się dość proste błędy gospodarzy, co skrzętnie wykorzystali goście, m.in. znakomity w 2 połowie Michał Grzybek. Niestety (dla olsztyniaków) po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że gra się do końca.

KS Szczypiorniak II Olsztyn – KS Meble Wójcik II Elbląg   23:26   (15:13)

Meble II Wójcik: Adam Kozik, Damian Smoliński – Grzegorz Sieńkowski, Tomasz Estal 5, Paweł Grynis 7, Krzysztof Koteluk 3, Łukasz Nikoporowicz 2, Robert Długosz 2, Piotr Sadowski, Michał Grzybek 6, Łukasz Janowicz, Konrad Bałdyga 1, Łukasz Stradomski.

6 MTS Kwidzyn   5 / 2 / 119:141

Następny mecz „Meblarze” II zagrają w nowym roku – 6 lutego – z liderem III ligi Orkanem Ostróda. Będzie to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej.