› bieżące
13:34 / 28.08.2013

Omiń ulicę Nowowiejską, jeśli chcesz oszczędzić sobie frustracji i korków

Omiń ulicę Nowowiejską, jeśli chcesz oszczędzić sobie frustracji i korków

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

O tym, że przebudowa wielu ulic naszego miasta stwarza utrudnienia w poruszaniu się samochodem, nie trzeba nikogo przekonywać. Skrzyżowanie ul. Nowowiejskiej z ul. Płk. Dąbka jest miejscem, gdzie zwłaszcza w godzinach szczytu napięcie rośnie. Dlaczego?

Wyjeżdżając z ul. Nowowiejskiej, musimy liczyć się z tym, że pierwszeństwo mają pojazdy poruszające się ul. Płk. Dąbka. Bywają momenty, w których zanim doczekamy się przysłowiowej „drogi wolnej”, nasza frustracja ma wystarczająco dużo czasu aby urosnąć do stopnia, który wyprowadza z równowagi nawet najbardziej opanowanego kierowcę.

Okazuje się, że kierowcy zapominają sugerować się znakami drogowymi, przez co bardzo często dochodzi do sytuacji, w której auta jadące z naprzeciwka poruszają się pod prąd, a sekundy dzielą nas od zaliczenia tzw. „dzwona”.

- Na skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka i Nowowiejskiej zrezygnowano z sygnalizacji świetlnej, która powodowała, że korki zaczynały się już przy ul. Grota Roweckiego. Obecnie droga jest przebudowywana, jednak oznakowanie drogowe jest czytelne, a to obliguje kierowców do zachowania należytej prędkości oraz czujności – mówi Krzysztof Nowacki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Należy zatem skupić uwagę na znakach, które tak prowadzą kierowców, aby do przykrych incydentów nie musiało w tym miejscu dochodzić. Jeśli czujność jest ograniczona, łatwo pogubić się w niespodziewanej sytuacji.

Aby oszczędzić sobie czasu i nerwów, najlepiej w godzinach szczytu wybrać inną trasę, która pozwoli ominąć korki, które tworzą się w tym specyficznym miejscu.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, my przyłączamy się do tego apelu.

8
2
oceń tekst 10 głosów 80%