› bieżące
14:41 / 25.02.2013

„Oni buntują ludzi”. WCPR odpiera zarzuty Młodych Demokratów

„Oni buntują ludzi”. WCPR odpiera zarzuty Młodych Demokratów

Politykę, którą prowadzi Stowarzyszenie Młodych Demokratów można nazwać jedynie bezmyślnym krótkowzrocznym buntowaniem społeczeństwa obliczonym na osiągnięcie krótkotrwałego prywatnego celu politycznego – piszą w liście otwartym do wojewody pracownicy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie.

Do naszej redakcji wpłynęło pismo pracowników Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie, którzy skarżą się na wrogie telefony od mieszkańców Elbląga. Winą za taki stan rzeczy obarczają Stowarzyszenie Młodych Demokratów, które walczy o odwołanie ze stanowiska wojewodę Mariana Podziewskiego i utworzenie dyspozytorni powiadamiania ratunkowego w Elblągu.

Poniżej przedstawiamy list w całości.

Z dużym niepokojem obserwujemy sposób przekazywania zgłoszeń na numery alarmowe 999 i 112 przez niektórych mieszkańców Elbląga. Dość często charakteryzują się bardzo negatywnym nastawieniem rozmówców a nawet olbrzymią wrogością w stosunku do operatorów numerów alarmowych i dyspozytorów medycznych. Sytuacja taka miała miejsce niejednokrotnie i dotyczy tylko obszaru Elbląga.

Podważanie kompetencji czy wyzwiska pod kątem operatorów i dyspozytorów medycznych są normą i utrudniają przyjęcie zgłoszenia. Sytuacja, którą opisujemy niesie za sobą duże niebezpieczeństwo, w szczególności dla osób potrzebujących pomocy. Zgłaszający nie chcą podawać szczegółów zgłoszenia, w tym np. miejsca wypadku czy ilości osób poszkodowanych a zamiast tego padają słowa „tacy jesteście mądrzy to sobie sami ustalcie”.

Stanowczo protestujemy przeciwko takiemu traktowaniu profesjonalnie przeszkolonych osób, które z zaangażowaniem dążyły do zdobywania umiejętności i wiedzy mających służyć bezpieczeństwu mieszkańców. Obecny model funkcjonowania systemu powiadamiania ratunkowego, w który każdy z nas włożył wiele pracy jest wysoko oceniany przez służby, z którymi współpracujemy na co dzień oraz przez mieszkańców województwa.

Pan Oliwier Pietrzykowski odwiedził Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w ub. roku i jak sam mówił nie spodziewał się takiego profesjonalizmu, co zrobiło na nim duże wrażenie. Politykę, którą prowadzi Stowarzyszenie Młodych Demokratów można nazwać jedynie bezmyślnym krótkowzrocznym buntowaniem społeczeństwa obliczonym na osiągnięcie krótkotrwałego prywatnego celu politycznego. Takie postępowanie przyczyni się do wielu ludzkich tragedii, o które później oskarżane będą służby. Prosimy Pana Wojewodę o interwencję w tak ważnej sprawie jaką jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Pracownicy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie

12
24
oceń tekst 36 głosów 33%