› policja
12:35 / 07.09.2015

Opieka nad dziećmi – rodzice w stanie „wskazującym”

Opieka nad dziećmi – rodzice w stanie „wskazującym”

Pracownicy socjalni podczas wizyty w jednym z mieszkań na terenie gminy Pasłęk zastali 34-letnią matkę zajmującą się czwórką swoich dzieci. Kobieta była pijana a dzieci, które znajdowały się w mieszkaniu miały od 10 miesięcy do 12 lat. 34-latkę zatrzymano w policyjnym areszcie. Teraz zajmie się nią sąd.

Była sobota przed godziną 13.00 Do mieszkania 34-letniej kobiety i jej męża zapukała pracownica socjalna. Podczas jej wizyty okazało się, że zarówno od matki dzieci jak i jej męża czuć było zapach alkoholu. O sytuacji tej powiadomiono policję oraz MGOPS w Pasłęku. W tym momencie mąż kobiety, przewidując wkrótce badanie alkotestem… uciekł do pobliskiego lasu pozostawiając żonę z czwórką dzieci.

Po chwili na miejsce przyjechał patrol policji. 34-letnia kobieta była wulgarna i agresywna. Kopała w meble, i usiłowała uniemożliwić przeprowadzenie interwencji. W konsekwencji z założonymi na ręce kajdankami przewieziono ją do komendy. Badanie alkotestem wykonane o godzinie 14:50 wykazało u niej 2,5 promila. Czwórka dzieci trafiła do rodziny zastępczej. Kobieta odpowie teraz za niedopełnienie opieki nad dziećmi. O jej losie zadecyduje sąd.

podkom. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%