› dzieci i rodzina
09:40 / 11.12.2012

Opłatkiem łamiemy stereotypy związane z Domem Dziecka. Przyjdź tam 13 grudnia

Opłatkiem łamiemy stereotypy związane z Domem Dziecka. Przyjdź tam 13 grudnia

fot. Konrad Kosacz

Nic dziwnego, że praktycznie wszystkim dom dziecka kojarzy się z patologią, skoro taki obraz kreują polskie media. W społecznej świadomości krąży wiele mitów i stereotypów na jego temat, z reguły nieprawdziwych i bardzo krzywdzących. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak tam jest naprawdę? Czy kiedykolwiek miałeś okazję porozmawiać z dziećmi tam przebywającymi? Niebawem będzie okazja to nadrobić. 13 grudnia o godz. 18.00 Dom Dziecka przy ul. Chrobrego 4 w Elblągu zaprasza elblążan na spotkanie z wychowankami pod hasłem "Opłatkiem łamiemy stereotypy".

- Chcemy zmienić myślenie elblążan nt. domów dziecka i warunków tam panujących - przekonuje Barbara Nalińska, dyrektor placówki. Chcemy pokazać, że nie ma tu biedy, przemocy i patologii. Spotkanie będzie miało charakter świąteczny. Nasi wychowankowie specjalnie na tę okazję przygotowali ozdoby choinkowe i inne świąteczne upominki i dekoracje, które będzie można wylicytować, kupując okazjonalną cegiełkę o nominale 10, 20, 50 i 100 złotych. Dochód ze sprzedanych ozdób, zostanie przeznaczony na organizację letniego wypoczynku dla wychowanków.
Akcję organizuje Stowarzyszenie Radość Serca, działające przy Domu Dziecka.
 
Swoją obecność potwierdził już Kwartet Smyczkowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, a także Brygada "RR" z Bitwy na Głosy. Zapowiada się więc miły i bardzo atrakcyjny wieczór. Również dzieci na tę okazję przygotowały Jasełka i występy recytatorskie.
 
Wśród zaproszonych gości są również włodarze miasta, m.in. wiceprezydent Grażyna Kluge i Barbara Dyrla, dyrektor Departamentu Społecznego Urzędu Miejskiego. 
- W szczególny sposób zapraszamy elblążan, którzy chcą choć jeden wieczór spędzić z naszymi dziećmi. To naprawdę wspaniałe dzieciaki, które nie liczą na wielkie prezenty, ale na obecność i zainteresowanie - zachęca Barbara Nalińska. 
 
Opłatkowe spotkanie potrwa do godz. 21.00
 
Przyjdź i po prostu bądź...
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%