14:57 / 20.12.2013

Opłatkowe spotkanie Dowództwa 16 PDZ.

Opłatkowe spotkanie Dowództwa 16 PDZ.

W dniu 19 grudnia 2013 roku, odbyło się spotkanie opłatkowe Dowództwa 16 PDZ. Gospodarzem spotkania świątecznego był Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. dr Leszek Surawski.

W spotkaniu uczestniczyli żołnierze i pracownicy Dowództwa Dywizji, byli Dowódcy 16 Dywizji, Dowódcy jednostek wojskowych Dywizji i Garnizonu, oraz Komendanci i Szefowie instytucji wojskowych i służb mundurowych Elbląga. „To wielki zaszczyt, honor i wielka przyjemność gościć Państwa dzisiaj… To był dla 16 Dywizji bardzo trudny rok – rok ćwiczeń dywizyjnych, brygadowych i batalionowych. Nie oszczędzano nas – ale wszystkie zadania nasi żołnierze zrealizowali celująco” – powiedział zebranym Dowódca 16 Dywizji. „Życzę wszystkim w czasie tych niepowtarzalnych Świąt spokoju, rodzinnego ciepła i radości” – zakończył swoje wystąpienie generał Surawski.

Po odczytaniu wersów Pisma Świętego oraz krótkiej modlitwie, którą poprowadził proboszcz naszej parafii, ks. komandor porucznik Jarosław Antoszewski, wszyscy obecni przełamali się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia. My przyłączamy się do życzeń - spokojnych i radosnych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w nowym – 2014 roku.

Tekst; mjr Zbigniew Tuszyński 

Foto; st. chor. Sławomir Tessar.

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%

Zdjęcia ilość zdjęć 13