› bieżące
11:10 / 22.10.2012

Opowiedzą o innowacyjnych rozwiązaniach w branży meblarskiej

Opowiedzą o innowacyjnych rozwiązaniach w branży meblarskiej

29 października w Elbląskim Parku Technologicznym odbędzie się branżowe spotkanie "Innowacyjne rozwiązania w branży meblarskiej". Jego uczestnicy dowiedzą się czym jest Design thinking oraz wezmą udział w warsztatach techniki szybkiego prototypowania.

PROGRAM SPOTKANIA

9:00 - 9:15    Rejestracja uczestników
9:15 - 9:20    Powitanie gości, Paweł Lulewicz Dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego

METODOLOGIA DESIGN THINKING JAKO SPOSÓB NA INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA W BRANŻY MEBLARSKIEJ. IWONA GASIŃSKA - MULCZYŃSKA
9:20 - 9:50    Czym jest DESIGN THINKING?
9:50 - 10:50  Ćwiczenie rywalizacji grupowej. Prezentacja na temat technik „zwinnych”, prototypowania i weryfikacji założeń.
10:50 -11:00  Przerwa kawowa
11:00 - 12:15 Warsztat obrazujący pełny cykl DESIGN THINKING. Przykłady zastosowania.
12:15 - 12:45 Prezentacja „Klient fokusowy”. Ćwiczenia.
12:45 - 13:15 Dyskusja, pytania, podsumowanie.

PROJEKT WZORNICZY – INNOWACYJNE NARZĘDZIE. PIOTR GÓRSKI
13:15 - 14:15 Procesy projektu wzorniczego oraz techniki w nich wykorzystywane – przykłady realizowanych projektów.
14:15 - 15:15 Technika szybkiego prototypowania – skanowanie 3D, drukowanie 3D. Warsztaty.
15:15 - 15:45 Lunch

CZYM JEST DESIGN THINKING?
- Design thinking to innowacyjna metodologia polegająca  na zastosowaniu tych samych narzędzi, które służą do projektowania produktów, jak: obserwacja użytkowników, analiza kontekstu użycia, prototypowanie, testowanie, do tworzenia strategii biznesowej i marketingowej.
- Design thinking to proces radykalnej innowacji pozwalający na odkrycie niezaspokojonych potrzeb konsumenta i możliwości oraz sposób na stworzenie nowych rozwiązań produktowych, usługowych.
- Design thinking oparte jest na pracy zespołowej i zakreślaniu obszaru współpracy tak odmiennych dyscyplin jak technologia, marketing czy rzemiosło.

CO DAJE WARSZTAT DESIGN THINKING UCZESTNIKOM?
- Radykalnie nowy sposób rozwiązywania problemów związanych ze sprzedażą, tworzeniem nowych produktów i usług, kreowaniem nowych rynków zbytu.
- Masz szansę stać się motorem innowacji w Twojej firmie.
- Skorzystaj z połączenia wiedzy branżowej z nowoczesną technologią.
- Aktywny warsztat, ucz się przez pracę.

PRELEGENCI:
- Iwona Gasińska-Mulczyńska - założycielka Pracowni Wizerunku firm, graphic designer. Ukończyła studia na kierunku graphic design w Academy of Art Univeristy w San Francisco. Od 1994 roku zaangażowana w tworzenie skutecznego wizerunku firm w pracowniach designu w USA i Polsce. Wyznawca praktycznego aspektu designu w biznesie. Prowadzi zajęcia w School of Form zajęcia przybliżające proces projektowania i współpracy z klientem oraz warsztaty Design thinking.
- Piotr Górski – projektant wzornictwa przemysłowego, założyciel biura projektowego AP DIZAJN, specjalizującego się w projektowaniu wzornictwa przemysłowego na potrzeby firm produkcyjnych. Absolwent Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej na kierunku Wzornictwo Przemysłowe. Stypendysta Seinäjoki University of Applied Science School of Culture and Design w Finlandii. W projektowaniu uwzględnia istotne aspekty takie jak zasada 3R, wartość dodana, ergonomia, innowacyjność, zarządzanie wzornictwem oraz obecne i przyszłe trendy. Laureat polskich i międzynarodowych konkursów o tematyce wzorniczej.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%