› bieżące
18:29 / 17.10.2014

Oprócz napadu na aptekę przyznał się do włamania w banku

Oprócz napadu na aptekę przyznał się do włamania w banku

fot. nadesłane

Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy dla 31-letniego Przemysława J., który jest podejrzany o napad na aptekę, dwa włamania oraz nieudana kradzież z włamaniem do banku. 31-latek był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Spędził w zakładzie karnym 5 lat. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

O areszt tymczasowy dla zatrzymanego wnioskowała prokuratura i policja. Przemysław J. jest podejrzany o rozbój na pracownicy apteki przy ulicy Żeromskiego w Elblągu. Po przesłuchaniu w prokuraturze zdecydowano o skierowaniu wniosku o areszt. Mężczyzna dopiero w sądzie przyznał się do wszystkich przedstawionych mu zarzutów.

Jest podejrzany o włamanie do pomieszczeń kasowych dworca PKS w Elblągu, które miało miejsce w nocy z 10 na 11 lipca br. Sprawca zabrał wówczas kilkaset złotych gotówki. Kolejny zarzut wobec mężczyzny to włamanie w dniu 23 września br. do domu na ulicy Lidzbarskiej, skąd zostały skradzione pieniądze i biżuteria.

Z kolei 13 października miał włamać się do oddziału jednego z banków przy ulicy Grunwaldzkiej w Elblągu. Sprawca nie pokonał zabezpieczeń sejfu i w rezultacie nic nie ukradł. Został zatrzymany w miniony wtorek. Po godzinie od napadu na aptekę policjanci operacyjni weszli do jego domu.

31-letni Przemysław J. stawiał opór i był agresywny. Policjanci byli zmuszeni go obezwładnić. Funkcjonariusze znaleźli u niego pieniądze, jak również wydruki fiskalne z apteki, które były schowane pod brodzikiem kabiny prysznicowej. Teraz odpowie za wszystko przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Jakub Sawicki KMP Elbląg

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Nieudany napad na bank. Sejfu nie udało się otworzyć

13.10.2014 komentarzy 11

Nieznani jeszcze sprawcy włamali się do jednego z banków przy al. Grunwaldzkiej. Po sforsowaniu okienka na zapleczu, weszli do środka. Nie udało im się...

Napad na aptekę – policjanci zatrzymali podejrzanego

15.10.2014

W miniony wtorek młody mężczyzna zaatakował pracownicę elbląskiej apteki. Jako narzędziem posłużył się przedmiotem przypominającym broń. Policjanci...