› rozrywka
10:35 / 03.01.2019

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Elbląga (+wideo)

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Elbląga (+wideo)

fot. archiwum elblag.net

Elbląski Sztab Orszaku Trzech Króli zaprasza do udziału w największych jasełkach ulicznych w Europie. Wyruszymy w niedzielę, 6 stycznia z placu Kazimierza Jagiellończyka o godzinie 13.00. Trasa przemarszu zakończy się przy katedrze. Chcesz zobaczyć jak było rok temu kliknij tutaj. 

Ulicami Elbląga, podobnie jak w poprzednich latach, przejdzie po raz piąty barwny orszak Trzech Króli. Początek 6 stycznia o godzinie 13 na Placu Jagiellończyka. Zaplanowana trasa (ulice): 12 Lutego, Armii Krajowej, Garbary i Stary Rynek do katedry św. Mikołaja.
Po drodze uczestnicy imprezy „odwiedzą” Dwór Heroda,  zobaczą co się dzieje w gospodzie  a także będą świadkami: pokłonu Bożej Dziecinie oraz złożenia darów przez trzech króli w stajence, która znajduje się przed katedrą.

Trzech królowie będą w przepięknych strojach, także uczestnicy imprezy będą mogli poczuć się władcami, czekają na nich papierowe korony. Wśród wielu atrakcji będą balony napełnione helem, które wzlecą w niebo. Nie zabraknie patrona Elbląga  św. Mikołaja. Dla grzecznych dzieci przygotował miłe niespodzianki. Na zmarzniętych na końcu spotkania będzie czekała gorąca herbata.
Na zakończenie, ok. godz. 15
Honorowy patronat nad imprezą objęli: Witold Wróblewski, prezydent Elbląga i ks. dr Jacek Jezierski, biskup elbląski.

Obejrzyj wideo. Trzej królowie zapraszają na przemarsz w ich orszakach już 6 stycznia.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%