› sport
16:24 / 09.09.2013

Orzeł Elbląg trzeci na turnieju w Węgrowie

Orzeł Elbląg trzeci na turnieju w Węgrowie

fot. orzel.elblag.com.pl

Miniony weekend siatkarki Orła Elbląg spędziły w Węgrowie, gdzie rywalizowały w silnie obsadzonym towarzyskim turnieju Nike Cup. Turniej bezapelacyjnie z kompletem zwycięstw wygrały zawodniczki Jokera Mekro Świecie. - Wygrał faworyt tego weekendowego turnieju. Zresztą nie tylko tego, bo i drugiej ligi w naszej grupie – mówi Andrzej Jewniewicz, trener Orła.

W pierwszym pojedynku elblążanki przegrały 0:3 z gospodyniami, Sokołów S.A. Nike Węgrów wynikiem 0:3. - Wynik nie do końca oddaje naszą grę. W tym spotkaniu przede wszystkim zabrakło nam doświadczenia. W składzie rywalek znajdują się siatkarki, które grały w OrlenLidze czy nawet reprezentacji kraju. Było to widać szczególnie w pierwszym i trzecim secie - opisuje doświadczony trener.

Drugiego dnia Orzeł zmierzył się drużyną NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Nasze siatkarki wygrały do 3:1 i jak mówi Jewniewicz: Ten mecz toczył się pod nasze dyktando, nawet mimo przegranego trzeciego seta.

Ostatni mecz nasze zawodniczki rozegrały z drużyną ze Świecia. Rywalki wygrały to spotkanie dopiero w tie breaku. - Pierwszego seta przegraliśmy, dwa kolejne padły naszym łupem. Świecie ma bardzo mocny zespół, dlatego w dopiero od trzeciego seta zagrał w pełnym składzie. Ten mecz był dla nas dobrą lekcją siatkówki.

Forma zespołu

Trener Jewniewicz doskonale zdaje sobie sprawę co jeszcze musi poprawić w grze swojego zespołu, że na ligowe zmagania przygotować najlepszą formę. - Mamy jeszcze sporo pracy do wykonania przed startem ligi. Musimy zwrócić szczególną uwagę na przyjęcie zagrywki, bo w tym elemencie mamy jeszcze braki. To przekłada się na późniejsze problemy z atakiem w sytuacyjnych akcjach. Brakuje nam trochę siły ognia. Trzeba także skupić się nad siłą zagrywki, bo w tym elemencie także trochę odstawaliśmy od pozostałych ekip. Dobrze jednak wygląda gra środkowych i atakujących. Powracająca po roku przerwy Waszak prezentuje się nieźle - tak o dyspozycji swoich zawodniczek opowiada Jewniewicz.

Trener podkreśla, że mimo zajęcia trzeciego miejsca w turnieju jest zadowolony z udziału w nim. - Dzięki temu mogliśmy faktycznie sprawdzić swoją dyspozycję i możliwości z naprawdę mocnymi zespołami. Wiemy w jakim miejscu obecnie jesteśmy. Zaprezentowaliśmy dużo dobrych momentów gry - dodaje trener.

Dalsze przygotowania

Do rozpoczęcia nowego sezonu w II lidze pozostało jeszcze trochę czasu. Jakie zatem Orzeł ma plany na ostatnie przygotowania? - W dniach 20-22 września mieliśmy wziąć udział w turnieju razem z rezerwami Atomu Trefl, drużyną z Malborka i Rumii. Jednak zostało na ten termin ustalone szkolenie Szkolnych Ośrodków Sportowych, dlatego turniej został odwołany. Staram się znaleźć inny ciekawy turniej, z mocnymi zespołami, bo nie ma sensu grać gdzieś gdzie wygramy wysoko. To nie odda możliwości tego zespołu. Jeśli nie uda się znaleźć ciekawego turnieju, to prawdopodobnie będziemy grali z Rumia, nie wiadomo jednak jeszcze czy u nas czy u nich - mówi Andrzej Jewniewicz.

Kolejność końcowa Nike Cup: 1. Joker Mekro Świecie, 2. Sokołów S.A. Nike Węgrów, 3. E. Leclerc Orzeł Elbląg, 4. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Elbląskie siatkarki zaczynają kolejny sezon w II lidze

28.09.2013

Zawodniczki trenera Andrzeja Jewniewicza jutro na wyjeździe rozegrają pierwsze ligowe spotkanie w nowym sezonie. Co ważne, w nowym składzie. Pierwszym rywalem Orła...

Porażka siatkarek na inaugurację II-ligowych zmagań

30.09.2013 komentarzy 2

Wczoraj swój pierwszy ligowy mecz w nowym sezonie rozegrały siatkarki E. Leclerc Orzeł Elbląg. Niestety ten mecz zdecydowanie im się nie udał. Zawodniczki...

Siatkarki Orła pokazały lwi pazur i charakter

03.10.2013

Zawodniczki trenera Andrzeja Jewniewicza wczorajszym spotkaniem w Pucharze Polski chciały zmazać plamę po porażce w pierwszej ligowej kolejce z zespołem Rumi. Na...