08:54 / 23.12.2015

Ostatni akcent ELH w starym roku

Po raz ostatni w obecnym roku na parkiecie spotkały się zespoły uczestniczące w rozgrywkach Elbląskiej Ligi Halowej. W dwóch kolejkach kończących tegoroczną rywalizację z kompletu punktów mogły cieszyć się cztery zespoły.

To już ostatnie akcenty tegorocznej rywalizacji w Elbląskiej Lidze Halowej. W miniony weekend rozegrane zostały 6 i 7 kolejka. Z grona wszystkich drużyn tylko cztery mogło zarówno w sobotę jak i niedzielę cieszyć się z kompletu punktów. Czołówka tabeli pozostaje praktycznie bez zmian, choć na uwagę zasługuje pierwsza w sezonie porażka piłkarzy DRE. Do tej pory już tylko Metrotest, Victoria oraz Exclusive Sport/PC Koni pozostają bez porażki.

Pozycję lidera zachował Metrotest, który zwłaszcza w niedzielę musiał ostro walczyć o ligowe punkty. Wcześniej lider zmierzył się z Zakładem Turbin i bez większych problemów pokonał rywali 6:3. Tak łatwo nie było już w niedzielę w konfrontacji z ekipą MASTER-BUD Grom Zwierzno. Wprawdzie Metrotest szybko uzyskał prowadzenie, bo już w pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Sambor, ale w kolejnych fragmentach meczu, rywale stawiali zacięty opór. Mimo tego, jeszcze przed przerwą, lider zdołał podwyższyć na 2:0, a strzelcem gola okazał się Wojciech Pietrzkiewicz. Grom Zwierzno na początku drugiej odsłony strzelił bramkę kontaktową, tyle, że Metrotest szybko odpowiedział tym samym i w 23 min. ponownie prowadził różnicą dwóch goli (3:1). Ambitna postawa Gromu przyniosła im jeszcze jedną bramkę. W 28 min. przedłużony rzut karny zamienił na bramkę Daniel Borecki i zrobiło się 3:2 dla lidera. Mimo starań nie udało się już zmienić wyniku i trzy punkty powędrowały na konto Metrotestu.

Po raz kolejny prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze Victorii. Trzeci zespół ligi w dwóch meczach zaaplikował rywalom aż 16 bramek, choć w sobotę o wygraną musiał walczyć do ostatniej minuty. W pojedynku z Hydrotonem Dream to rywale bliżsi byli wygranej i sprawienia niespodzianki. Wynik meczu otworzył w 7 min. Damian Nazarek. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą podwyższył prowadzenie na 2:0. Po pierwszej odsłonie wydawało się, że będziemy świadkami pierwszej porażki Victorii, tym bardziej, że po przerwie czas uciekał, a Victoria nie potrafiła sforsować defensywy rywali. Udało się to dopiero w 19 min. Mateuszowi Bogdanowiczowi. Mimo kilku świetnych sytuacji Victoria nie potrafiła zdobyć kolejnych bramek i odmienić losów meczu. Szczęście uśmiechnęło się dopiero w ostatnich trzech minutach. Do remisu doprowadził w 27 min. Szymon Waga, który minutę późnej wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Zupełnie bezradny Hydroton Dream w ostatnich fragmentach meczu, zamiast odrabiać straty, dał się jeszcze raz zaskoczyć. Wynik meczu na 4:2 ustalił w jednej z ostatnich akcji Krzysztof Machiński. W niedzielę Victoria nie miała już takich problemów ze zdobyciem kopletu punktów. Efektowne zwycięstwo z Lirą Lighting dało im szóstą wygraną w sezonie.

Tempa nie zwalnia także Exclusiv Sport/PC Koni, który w sobotę bez większych problemów ograł PBG Jankowiak 11:2. Trudności przyszły dopiero w niedzielę w konfrontacji z niepokonanym dotychczas zespołem DRE. Spotkanie, jak się można było spodziewać, stało na wysokim poziomie, a wydarzenia zmieniały się jak w kalejdoskopie. Obie drużyny zafundowały swoim sympatykom prawdziwą huśtawkę nastrojów. Dwa szybkie ciosy sprawiły, że już po czterech minutach Exclusive Sport prowadził 2:0. To jednak nie podłamało rywali, którzy szybko zabrali się za odrabianie strat. Sygnał do ataku dał Marcin Trochowski, a po dwóch kolejnych trafieniach Macieja Zająca DRE wyszło na prowadzenie 3:2. Radość nie trwała jednak zbyt długo. gdyż jeszcze w tej samej minucie do remisu 3:3 doprowadził Damian Wielgat. Tyle, że końcówka pierwszej odsłony ponownie należała do DRE, a tuż przed przerwą swój zespół na prowadzenie wyprowadził Kamil Piotrowski. Także początek drugiej części meczu to skuteczniejsza gra DRE. Po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Maciej Zając i przewaga DRE wzrosła do dwóch bramek (5:3). I kiedy wydawało się, że nic nie może odebrać im już wygranej, Exclusive Sport zadało trzy decydujące ciosy. Bramkę kontaktową strzelił Damian Fudala, do remisu, w 27 min., doprowadził Rafał Lisiecki, a komplet punktów wiceliderowi zapewnił Marcin Bożek.

Na uwagę zasługuje także postawa OSK NAJKI. Zespół, który do tej pory zajmował ostatnie miejsce w tabeli, wreszcie odbił się od dna. Marsz w górę tabeli zapewniły im dwie z rzędu wygrane. W sobotę OSK NAJKI, po zaciętym meczu ograło ECM EL-Hurt 4:2, a w niedzielę w takim samym stosunku wygrało z Zakładem Turbin. Dwie wygrane sprawiły, że OKS NAJKI awansowało w tabeli na dziesiątą pozycję.

Kolejne spotkania Elbląskiej Ligi Halowej rozegrane zostaną już w nowym roku. Zespoły na boisko wybiegną ponownie w niedzielę 17 stycznia. Pierwszy mecz 8 kolejki rozpocznie się o godz. 14.00 a w nim DRE zmierzy się z Yolo 7 Street. Wszystkie mecze rozgrywane są w hali MOS przy ul. Kościuszki. Więcej informacji o rozgrywkach można znaleźć na stronie Elbląskiej Ligi Halowej.

Komplet wyników 6. kolejki:

DRE - MASTER-BUD Grom Zwierzno 4:0 (1:0) 1:0 - M. Zając (2.), 2:0 - M. Zając (21.), 3:0 - Trochowski (24.), 4:0 - Trochowski (28.).

OSK NAJKI - ECM EL-Hurt 4:2 (1:1) 0:1 - Jurewicz (10.), 1:1 - Nowosielski (11.), 1:2 - Krzeszewski (18.), 2:2 - Jasiński (23.), 3:2 - Kamil Kopycki (23.), 4:2 - Nowosielski (24.).

Victoria - Hydroton Dream 4:2 (0:2) 0:1 - Nazarek (7.), 0:2 - Nazarek (13.), 1:2 - Bogdanowicz (19.), 2:2 - Waga (27.), 3:2 - Waga (28.), 4:2 - Machiński (29.).

NORTHSERWIS-PSP - ERGO Hestia Legioniści 1:1 (1:1) 1:0 - Firlej (5.), 1:1 - Gomulka (9.).

PBG Jankowiak - Exclusive Sport/PC Koni 2:11 (0:7) 0:1 - Bożek (2.), 0:2 - Włodarczyk (10.), 0:3 - Heida (12.), 0:4 - Bożek (13.), 0:5 - Bożek (14.), 0:6 - D. Wielgat (14.), 0:7 - Miecznik (15.), 1:7 - Światkowski (19.), 1:8 - Miecznik (21.), 1:9 - Bożek (23.), 1:10 - Miecznik (24.), 1:11 - Miecznik (25.), 2:11 - Sznajder (30-k.).

Zakład Turbin - Metrotest 3:6 (1:4) 1:0 - Rogoz (6.), 1:1 - Rogowski (7.), 1:2 - Banaszek (7.), 1:3 - Pietrzkiewicz (10.), 1:4 - Prusak (14.), 1:5 - Boniecki (24.), 1:6 - Rogowski (25.), 2:6 - Lubiejewski (25.), 3:6 - Żawada (30.).

Lira Lighting - Wiarus 1:3 (0:2) 0:1 - Bukowski (8.), 0:2 - Urbański (13.), 0:3 - Bukowski (23.), 1:3 - Damnic (25.).

Pauza: Yolo 7 Street.

Komplet wyników 7. kolejki:

Hydroton Dream - NORTHSERWIS-PSP 6:4 (4:1) 1:0 - Syrok (5.), 2:0 - Tarczyluk (7.), 3:0 - Gortatowski (13.), 3:1 - Ratajczyk (14.), 4:1 - Syroka (15.), 4:2 - Firlej (16.), 4:3 - Czerniewski (24.), 4:4 - Czerniewski (25.), 5:4 - Tarczyluk (25.), 6:4 - Kurowski (30.).

Lira Lighting - Victoria 2:12 (1:6) 1:0 - Grubecki (2.), 1:1 - Szmydt (3.), 1:2 - Bogdanowicz (5.), 1:3 - Tomczyk (6.), 1:4 - Przybyła (12.), 1:5 - Tomczyk (15.), 1:6 - Tymiński (15.), 1:7 - Szymanowski (20.), 1:8 - Tomczyk (21.), 1:9 - Szmydt (27.), 1:10 - Szmydt (28.), 1:11 - Szmydt (28.), 1:12 - Tomczyk (30.), 2:12 - Damnic (30.).

MASTER-BUD Grom Zwierzno - Metrotest 2:3 (0:2) 0:1 - Sambor (1.), 0:2 - Pietrzkiewicz (8.), 1:2 - Borecki (21.), 1:3 - Pietrzkiewicz (23.), 2:3 - Borecki (28.).

Exclusive Sport/PC Koni - DRE 6:5 (3:4) 1:0 - Chmielecki (2.), 2:0 - D. Wielgat (4.), 2:1 - Trochowski (5.), 2:2 - M. Zając (6.), 2:3 - M. Zając (12.), 3:3 - D. Wielgat (13.), 3:4 - Piotrowski (14.), 3:5 - M. Zając (18.), 4:5 - Fudala (26.), 5:5 - Lisiecki (27.), 6:5 - Bożek (28.).

Yolo 7 Street - PBG Jankowiak 1:1 (1:0) 1:0 - Chyliński (4.), 1:1 - Sznajder (28.).

OSK NAJKI - Zakład Turbin 4:2 (2:1) 1:0 - Rentflejsz (8.), 2:0 - Zajączkowski (13.), 2:1 - Rogoz (15.), 3:1 - Anuszek (20.), 3:2 - Kuszyk (21.), 4:2 - Jasiński (22.).

ECM EL-Hurt - Wiarus - przeł. na inny termin.

Pauza: ERGO Hestia Legioniści.