› zapowiedzi
08:19 / 07.06.2013

Ostatni raz przed wakacjami Światowid zaprasza na Elbląg na dużym ekranie

Ostatni raz przed wakacjami Światowid zaprasza na Elbląg na dużym ekranie

Na wakacje! W czasach PRL-u wypoczynek dzieci i młodzieży cieszył się szczególną troską władzy. Letnie kolonie i obozy organizowały szkoły i zakłady pracy. Nie było wielkich wymagań – wystarczyły namioty z demobilu lub stara szkoła i już było dobrze. Na ostatnie, przedwakacyjne spotkanie z filmami o Elblągu i elblążanach CSE „Światowid” i Telewizja Elbląska zapraszają w poniedziałek, 10 czerwca o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Na śniadanie owsianka i pajda chleba z dżemem, na obiad grochówka. Oczywiście musiała być też jakaś woda – jezioro lub strumień, z którego czerpało się wodę do kuchni i w którym zażywało toalety. A toalety – latryny kopało się w lesie. Na takim obozie, czy kolonii nie było nudy.

Elbląscy filmowcy dokumentowali te wakacyjne wojaże dzieci i młodzieży. W 1963 roku byli w Borkowie, gdzie na koloniach letnich wypoczywały dzieci pracowników Zamechu, na obozie harcerskim pod Augustowem, na wczasach w Krynicy Morskiej i we Fromborku, podczas Operacji 1001 Frombork.

W programie projekcji znajdą się filmy i kroniki filmowe autorstwa Janusza Cydzika, Janusza Gabszewicza, Stefana Muli i filmowców z klubu AKF Jantar. Seans potrwa około godziny. Dyskusję poprowadzi Juliusz Marek z Telewizji Elbląskiej.

- Czerwcowy seans „Elbląga na dużym ekranie” jest ostatnim w tym sezonie – mówią organizatorzy. – Jednak już teraz planujemy kolejne spotkania z filmami o Elblągu, które najprawdopodobniej rozpoczniemy w październiku. Udanych wakacji!

Elbląg na dużym ekranie w poniedziałek, 10 czerwca o godz. 18.00 w dużej sali kina „Światowid”. Wstęp wolny. Zapraszają Centrum spotkań Europejskich „Światowid” i Telewizja Elbląska.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%