› zapowiedzi
09:45 / 09.07.2013

Ostatni występ Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w tym sezonie artystycznym

Ostatni występ Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w tym sezonie artystycznym

Ostatni występ Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w sezonie artystycznym 2012/2013 będzie dla wszystkich melomanów niekwestionowaną „muzyczną ucztą”. Głównie za sprawą znakomitych artystów.

Podczas koncertu Z cyklu „Najpiękniejsze wokalizy” elbląskich kameralistów poprowadzi znakomity dyrygent symfoniczny i operowy – Paweł Kotla, który współpracował z najlepszymi orkiestrami na całym świecie. Był również twórcą najbardziej spektakularnego sukcesu programu kulturalnego Polskiej Prezydencji w UE - I, CULTURE Orchestra.

Muzykom towarzyszyć będzie sopranistka Iwona Sobotka – jedna z najlepszych współczesnych polskich śpiewaczek. Laureatka Grand Prix niezwykle prestiżowego Międzynarodowego Konkursu im. Królowej Elżbiety w Brukseli.

W programie koncertu będzie można usłyszeć między innymi 10 niesamowitych miniatur na głos i orkiestrę smyczkową Les Illuminations Benjamina Brittena. Cykl został skomponowany do tekstów legendarnego francuskiego poety Arthura Rimbauda. Niezwykły nastrój jego poezji oddaje w tym utworze wyrafinowane i delikatne brzmienie orkiestry smyczkowej. W ścisłym związku języka i muzyki objawia się też wybitny kunszt Brittena, jego wrażliwość na słowo, gest poetycki. Wśród wykonywanych kompozycji znajdą się również: minimalistyczny utwór Shaker Loops amerykańskiego kompozytora – Johna Adamsa oraz radosna i pełna rozmachu Serenada op. 22 Antonína Dvořáka, uważana ze jedno z najznakomitszych dzieł w jego dorobku.

26 lipca 2013 r., Centrum Sztuki Galeria EL godz. 19:00. Bilety: 40 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy), do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Ratusz Staromiejski. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Siemens Sp. z o.o.

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa

Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A., Toyota Knedler Sp. z o.o., EPEC Sp. z o.o.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%