› bieżące
07:19 / 29.09.2013

Ostatnia szansa. Czerwony wagon N5 wraca do zajezdni

Ostatnia szansa. Czerwony wagon N5 wraca do zajezdni

fot. Konrad Kosacz

Koniec lata, powoli mija sezon turystyczny. Z jego upływem ze Starego Miasta zniknie jedna z atrakcji turystycznych, czyli tramwaj n5. Od czerwca pełnił funkcję dodatkowego punktu informacji turystycznej. Wagon w poniedziałek wróci do zajezdni.

Pogoda nie zapowiada się szczególnie „spacerowa”, ale niedziela już ma być cieplejsza i bez deszczu.

- Dlatego zapraszam ostatni raz w tym roku do odwiedzenia tramwaju – mówi Marzena Pol, specjalista ds. promocji turystycznej w Departamencie Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego.

Przez całe wakacje tramwaj cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Z zamieszczonych wewnątrz wagonu tablic można było dowiedzieć się ciekawych informacji na temat historii elbląskich tramwajów. Dostępne również były bezpłatne materiały promocyjne miasta.

W poniedziałek specjalistyczna firma przetransportuje tramwaj do zajezdni, gdzie poddany zostanie drobnym naprawom, tak, aby w przyszłym roku mógł znów powrócić na Stary Rynek.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Zabytkowy tramwaj na Starym Mieście. Relacja foto oraz video

27.06.2013 komentarzy 4

Już po raz drugi stary, elbląski tramwaj stanął na Starym Mieście. Dziś odbyła się skomplikowana operacja ustawienia zabytku na specjalnym, wcześniej...