› zapowiedzi
09:32 / 14.12.2015

Ostatnia w tym roku sesja jazzowa w Krypcie

Ostatnia w tym roku sesja jazzowa w Krypcie

To będzie 32. sesja, jaka się odbędzie w klubie w tym sezonie. Przez klub przewinęło się około 50. muzyków jazzowych związanych ze środowiskiem elbląskim, trójmiejskim i olsztyńskim, a gościnnie zagrali też artyści z Krakowa, Warszawy i Katowic. Pojawiły się nowe twarze, zarówno wśród artystów, jak i bywalców.

Rok był owocny, choć trudny, gdyż z projektów sfinansowano zaledwie 15 sesji jazzowych, na resztę trzeba było szukać funduszy wśród zaprzyjaźnionych osób i firm. Było w związku z tym sporo pracy, ale Klub Krypta ma nadzieję na lepszy, 2016 rok w sferze finansów, gdyż w 2016 roku obchodzi 20 lecie pracy i ma nadzieję na wsparcie finansowe ze środków, które pozyska z zaplanowanego projektu.

Dla przypomnienia piwnica w której mieści się Klub Środowisk Twórczych została uruchomiona przez założycieli Galerii EL w 1962 roku i powstał w niej jedyny w Polsce w tamtych czasach EL Klub Jazzu Tradycyjnego. Klub Środowisk Twórczych jest naturalnym spadkobiercą tamtych działań, a na co dzień utrzymuje serdeczny kontakt z założycielami wspomnianego klubu z lat 60 tych. Członkowie EL Klubu Jazzu Tradycyjnego i założyciele Klubu Środowisk Twórczych mają na przyszły rok spore plany związane z obchodami 20 lecia Krypty.

Wtorek 15 grudnia. Godz. 20.30. Wstęp 5,00 zł.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%