› bieżące
16:08 / 05.11.2012

Ostatnie dni głosowania na propozycje budżetu obywatelskiego

Ostatnie dni głosowania na propozycje budżetu obywatelskiego

fot. Sportowa Oliwska

Już tylko do 9 listopada potrwa głosowanie na propozycje zadań inwestycyjnych do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Jedną z nich jest rewitalizacja zaniedbanych obiektów sportowych przy ul. Oliwskiej. Inicjatorzy tego pomysłu w minioną niedzielę zorganizowali happening promujący to zadanie.

Grupa młodych ludzi przeszła ulicami: Trybunalską, Słoneczną, Zajchowskiego, Nowowiejską, Górnośląską, Sienkiewicza oraz Kwiatową w odblaskowych kamizelkach i z łopatami w rękach. W ten sposób chcieli pokazać, że elbląska młodzież również może coś zmienić w mieście. Namawiali do głosowania na Sportową Oliwską, bo pod taką nazwą kryję się akcja. Wiele osób po drodze zatrzymywało się i rozmawiało z uczestnikami happeningu o pomyśle remontu zaniedbanego obiektu sportowego. Wręczane również były karty do głosowania. Finał akcji miał miejsce na kortach tenisowych przy ul. Traugutta, gdzie cały betonowy plac został ogrodzony biało-czerwoną taśmą. W ruch poszły również, symbolicznie, łopaty.

Projekt Sportowa Oliwska, zakłada m.in. remont dawnych kortów tenisowych przy ul. Traugutta, odnowienie boiska do koszykówki, ustawienie ławek i ogrodzenia wokół terenu, instalacja oświetlenia oraz montaż małego skateparku. Więcej na ten temat znaleźć można na profilu projektu pod adresem www.facebook.pl/SPORTOWAoliwska

Głosować na to zadanie można za pomocą ankiet, które w podziale na poszczególne okręgi wyborcze dostarczone są do mieszkańców. Papierowe ankiety należy składać w Urzędzie Miejskim w Elblągu w Biurze Obsługi Interesanta. Można też skorzystać z formy elektronicznej, pobrać formularz z strony internetowej miasta i przesłać go elektronicznie na adres baf@umelblag.pl. Głosowanie potrwa jeszcze do 9 listopada.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Czy dawne korty przy Oliwskiej zmienią się w nowoczesny kompleks sportowy?

13.09.2012

Miejsce, które kiedyś tętniło życiem, teraz świeci pustkami. Zadbane ławki, kosze oraz słupki do tenisa zamieniły się w zardzewiałe, poobdzierane z...