› bieżące
14:06 / 07.07.2014

Ostatnie pożegnanie Kuby Rucińskiego

Ostatnie pożegnanie Kuby Rucińskiego

Jeszcze niedawno pracowaliśmy ciężko podczas Mistrzostw Świata w siatkówce na siedząco i cieszyliśmy się, że tak dobrze nam ta impreza wyszła. Jeszcze kilka dni temu mieliśmy okazję porozmawiać z nim o sporcie i o zdrowiu, które trzeba szanować. A teraz będziemy żegnać Kubę, a właściwie Kubusia jak większość z nas mówiła o naszym Koledze Jakubie Rucińskim.

Zmarł nagle. Miał tylko 28 lat. W Integracyjnym Klubie Sportowym Atak Elbląg robił wszystko- był nieocenionym pomocnikiem, swego czasu etatowym pracownikiem, wolontariuszem no i przede wszystkim bardzo dobrym sportowcem. Zdobył wiele medali i pucharów w pływaniu, hokeju oraz podnoszeniu ciężarów, był członkiem polskiej kadry narodowej hokeja i naszą elbląską nadzieją na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio w podnoszeniu ciężarów. Kuba mimo niskiego wzrostu był człowiekiem wielkiego ducha. Miał ogromne poczucie humoru i dystans do świata. Cieszył się życiem, zachęcał inne osoby niepełnosprawne do uprawiania sportu i angażowania się w różne działania. Zawsze był chętny nie tylko do pomocy , ale i do udziału w integracyjnych zawodach i wszelkich zabawach. Kuba – będzie nam brakowało Ciebie, Twojego uśmiechu i poczucia odpowiedzialności za każdą rzecz, której się podejmowałeś.

Spoczywaj w spokoju.

Przyjaciele z IKS Atak Elbląg

Pożegnanie Jakuba Rucińskiego odbędzie się 9 lipca o godz. 11.45 w Kościele M.B. Królowej Polski. Msza Żałobna zostanie odprawiona o godz.12.00. Po niej nastąpi odprowadzenie Jakuba Rucińskiego na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Agrykola.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%

Powiązane artykuły

Odszedł od nas Jakub Ruciński

03.07.2014 komentarzy 24

Z przykrością informujemy, że z tego świata odszedł Jakub Ruciński – zawodnik IKS Atak. Wiele osób poznało go przede wszystkim na minionych...