› zagrożenia i utrudnienia
17:53 / 29.01.2018

Ostrzeżenie meteorologiczne

Ostrzeżenie meteorologiczne

Sympatycy meteorologii z Info Meteo Elbląg przestrzegają nas przed wichurą, którą z poniedziałku na wtorek będzie można odczuć także w Elblągu. Szczególnie da się we znaki mieszkańcom północnej części województwa pomorskiego.

W związku z przemieszczaniem się i pogłębianiem ośrodka niskiego ciśnienia znad Skandynawii o nazwie Jira w którym ciśnienie po dotarciu nad Łotwę obniży się do minimalnie 990 hpa należy spodziewać się po południowej stronie układu nasilenia prędkości przepływu powietrza.

Początkowo powieje z sektora zachodniego, w nocy z poniedziałku na wtorek gdy omawiany niż znajdzie się najbliżej polskiego pasu nadmorskiego kierunek wiatru zmieni się z zachodniego na północno zachodni, wówczas należy się spodziewać maksymalnych porywów w pasie przybrzeżnym województwa Pomorskiego do 90 km/h.

Nad resztą powiatów Pomorza oraz subregionu elbląskiego i braniewskiego podmuchy będą klasyfikować się w przedziale 70 – 80 km/h w zależności od orografii terenu.

Najsłabszą prędkość zanotują stacje meteorologiczne na wschodzie Mazur.

Na czas obowiązywania komunikatu należy unikać podróży w zalesionych miejscach, przeparkować auta oraz zabezpieczyć luźne przedmioty na balkonach które może porwać wiatr.

Ostrzeżenie meteorologiczne:  silny wiatr 

Czas obowiązywania ostrzeżenia:

29 stycznia 2018, godz. 18:00 – 30 stycznia 2018, godz.12:00

Źródło informacji: MeteoElblag.pl

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%