› bieżące
08:49 / 08.11.2018

Oświetlenie w małym pokoju

Oświetlenie w małym pokoju

Oświetlenie w małym pokoju pełni niebagatelną rolę. Może optycznie powiększyć przestrzeń lub ją przytłoczyć. Jak zaplanować oświetlenie w małym pokoju, by pełniło rolę nie tylko funkcjonalną, ale też dekoracyjną? Przedstawiamy sposoby na oświetlenie małego wnętrza!

Jak optycznie powiększyć pokój światłem?

Podstawową techniką, która służy optycznemu powiększeniu przestrzeni światłem jest skierowanie go na sufit. Optyczne wydłużenie zapewniają również pionowe oświetlenia podziału ścian w postaci kolumn lub filarów. Jeśli pokój jest nie tylko mały, ale też wąski, warto skierować światło na dłuższe ściany. W tym celu warto wykorzystać kinkiety lub reflektory. Podświetlenie obrazek lub półek sprawdza się nie tylko w dużych pokojach, ale również w mniejszych, w których zapewnia efekt przestronności. Lampy stosowane w małych pomieszczeniach powinny być wykonane z przezroczystego materiału oraz nie przytłaczające, czyli niezbyt duże.

Nietypowe rozwiązania - gwieździste niebo

W małych, dziecięcych pokojach znakomitym sposobem na dekoracje świetlne są światłowody, przy pomocy których można stworzyć efekt gwieździstego nieba na podwieszanym suficie. Głównym źródłem światła jest wówczas oświetlenie boczne, natomiast sufit rozświetlony jest setkami małych punkcików, imitujących gwiezdne niebo. Takie rozwiązanie sprawia, że w dziecięcym pokoju panuje iście bajkowy klimat. Co ważne, montaż gwieździstego nieba nie jest skomplikowany i można poradzić sobie z nim samodzielnie na podstawie instrukcji obsługi lub skorzystać z pomocy fachowców.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%