› bieżące
10:47 / 18.07.2014

Oszczędź swój samochód - prośba do mieszkańców

Oszczędź swój samochód - prośba do mieszkańców

fot. arch.elblag.net

XVII Letni Salon Muzyczny cieszy się coraz większą popularnością. Od 13 lipca przez pięć kolejnych niedziel do 10 sierpnia organizowane będą w Bażantarnii koncerty. Dodatkowo na Elbląskiej Starówce jeszcze w lipcu i sierpniu odbywać się będą liczne festyny.

Dlatego zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu asp. Tomasz Krawcewicz zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców chcących uczestniczyć w imprezach plenerowych, aby ograniczyli do minimum przyjazdy samochodami i w miarę możliwości korzystali z komunikacji miejskiej, autobusów i tramwajów. Jeżeli aura pozwoli, można również wykorzystać piękną pogodę i na zabawę wybrać się pieszo lub na rowerze.

Nasze miasto dysponuje ograniczoną ilością parkingów. Przyjazd samochodem to ryzyko, że zabraknie miejsc parkingowych. Prosimy zatem mieszkańców, o zwracanie uwagi na oznakowania, szczególnie zakazy zatrzymywania się. Na miejsce zawsze będzie zadysponowany patrol ruchu drogowego, jednak chcielibyśmy, aby jego celem było jedynie kierowanie ruchem, a nie karanie kierowców - dodał.

Ostatnie imprezy plenerowe organizowane w Elblągu pokazały, że mieszkańcy licznie na nie przybywają, jednak w większości swoimi prywatnymi środkami transportu. Dochodzi wtedy do licznych zdarzeń drogowych, kolizji, zarysowań, czy innych uszkodzeń. Aby tego uniknąć oszczędzajmy swoje samochody i w miarę możliwości pozostawmy je przy domu.

asp. Katarzyna Trochimczuk

Zespół Prasowy KMP w Elblągu

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%