› biznes
11:00 / 08.02.2017

Oszukiwali na "Biedronkę" i obiecywali karnety na darmowe zakupy 

Oszukiwali na

fot. archiwum elblag.net

Były oszustwa na " wnuczka", na "policjanta" teraz na "Biedronkę". Ci, którzy nie lubią uczciwej pracy założyli na Facebooku portal "Biedronki". Zachęcali do udziału w konkursach, których nagrodą miały być bony na 250 zł. Nikt nie wygrał, a oszuści zarobili na wysyłanych przez fanów okazji SMS. Za jeden kasowali 25 zł netto. Prawdziwa Biedronka szybko poinformowała klientów, że nie ma oficjalnego profilu na Facebooku.

Oszuści nie próżnują tylko wypatrują naiwnych szukających okazji. Tym razem postanowili ich znaleźć poprzez Facebook. Założyli tam profil i wciskali taki bajer.

Nasi szanowni klienci! Miło nam oświadczyć, iż w związku z nadchodzącymi urodzinami naszego sklepu - postanowiliśmy obdarować 5 osób karnetami na darmowe zakupy przez miesiąc w naszym sklepie! Limit dzienny to 250 zł Aby wziąć udział w naszej akcji: Polub naszą stronę Biedronka Polska Skomentuj ten wpis "karnet" Udostępnij ten wpis Wyniki pojawią się niebawem :) Zaproś swoich znajomych i rodzinę do zabawy (Zwiększasz tym swoje szanse na wygraną) Życzymy wszystkim powodzenia.

Potem publikowali taki oto wpis.


Wyniki Konkursu Osoby niżej wygrywają! Gratulujemy! (Tu linki do kont na FB zwycięzców - red.) W celu odbioru nagrody wypełnij Formularz dostępny do pobrania na stronie  http://formularz-odbioru-nagrody.info.pl/ Serdecznie gratulujemy i prosimy o przesłanie wypełnionego Formularza jak najszybciej w celu odebrania nagrody Pozdrawiamy http://formularz-odbioru-nagrody.info.pl/


Zwycięzcy wypełniali formularz, zgodnie z instrukcją wysyłali SMS i czekali na nagrodę. Potem klęli na czym świat stoi. Ilu ich było nie wiadomo, ale jak podaje Dziennik Zachodni było 11 tys. komentarzy.

Biedronka szybko odniosła się do akcji oszustów.

Sieć Biedronka nie jest organizatorem wspomnianego konkursu na portalu Facebook, nie posiadamy też na tym portalu oficjalnego profilu marki Biedronka. Przekażemy informacje na temat wspomnianej strony naszym prawnikom, którzy każdorazowo zgłaszają takie sygnały właścicielom serwisów, na których strony są publikowane, lub kierują sprawę do odpowiednich organów.

Niezależnie od powyższych działań, apelujemy do klientów o zachowanie czujności i ostrożności, w szczególności gdy są proszeni o wysyłanie esemesów lub podawanie swoich danych osobowych. Podkreślamy również, że nasza sieć publikuje informacje na temat prowadzonych konkursów i akcji wyłącznie na swojej stronie internetowej, a także w folderach marketingowych oraz innych materiałach dostępnych w naszych sklepach.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, informacje o realizowanych przez sieć Biedronka działaniach, w tym aktualnie prowadzonych konkursach, można zweryfikować na naszej stronie internetowej www.biedronka.pl. lub poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta (e-mail: bok@biedronka.eu oraz tel. 800 080 010 lub 22 205 33 00). Ostrzeżenie dla klientów dot. konkursów internetowych zamieszczone jest również na naszej stronie http://www.biedronka.pl/pl/komunikaty.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%