› bieżące
07:05 / 26.11.2013

Otwarcia Gęsiej Góry nie będzie. Błoto i pogoda pokrzyżowały plany

Otwarcia Gęsiej Góry nie będzie. Błoto i pogoda pokrzyżowały plany

fot. Karolina Król

Miało być oficjalne otwarcie odnowionego punktu widokowego na Gęsiej Górze. Niestety uroczystości nie będzie. Plany urzędnikom miejskim pokrzyżowały pogoda i błotnista droga. O jej fatalnym stanie niedawno pisaliśmy na łamach elblag.net. Ratusz obiecuje jej remont w 2014 r.

Już od kilku dni Urząd Miejski w Elblągu informował lokalne media o uroczystym otwarciu nowego punktu widokowego na Gęsiej Górze. Inwestycja została w całości sfinansowania ze środków Budżetu Obywatelskiego. Właśnie tam planowane było spotkanie prasowe prezydenta miasta Jerzego Wilka z dziennikarzami.

Jednak, ze względu na kiepskie warunki atmosferyczne i fatalny stan drogi dojazdowej do Gęsiej Góry, briefing prasowy został odwołany.

- Z przykrością informuję Państwa, że jutrzejszy briefing prasowy dotyczący realizacji projektu – Gęsia Góra zmuszeni jesteśmy przełożyć z powodu pogarszających się warunków atmosferycznych i zabłoconej drogi dojazdowej do Gęsiej Góry. O nowym terminie poinformujemy Państwa niezwłocznie – napisała do naszej redakcji Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

O bardzo złym stanie drogi, a właściwie ubitego szlaku ziemnego, informowaliśmy już na łamach elblag.net. Aby dojść na Gęsią Górę, trzeba po prostu brnąć po kostki w błocie. Kiedy pytaliśmy o szanse na utwardzenie drogi, Ratusz wskazywał, że może to nastąpić w przyszłym roku.

- Droga prowadząca na Gęsią Górę obecnie rzeczywiście jest w fatalnym stanie. Została rozjeżdżona przez pojazdy wykonawcy inwestycji na górze. Jesienna aura sprawiła, że w tym roku żadnych napraw tam nie będzie robionych. Wykonawca prac na Gęsiej Górze wiosną przyszłego roku naprawi tę drogę - przywróci ją do pierwotnego stanu – informował nas Rafał Maliszewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

To właśnie też spowodowało, że oficjalne otwarcie inwestycji na Gęsiej Górze będzie musiało poczekać na lepsze warunki pogodowe.

5
1
oceń tekst 6 głosów 83%

Powiązane artykuły

Gęsia Góra - elbląska firma wykonana na niej taras widokowy

17.09.2013 komentarzy 3

Pomysł odnowienia tego terenu powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego. To projekt mający na celu uaktywnienie się mieszkańców Elbląga w funkcjonowanie...

Droga w błocie na Gęsią Górę. Jak tam dojść?

15.11.2013 komentarzy 4

Gęsia Góra to jeden z najlepszych punktów widokowych na terenie Elbląga. Od pewnego czasu trwają prace modernizujące to miejsce.  Czy dojście na...

Orkan zdewastował Gęsią Górę. Inwestycja do poprawki

12.12.2013 komentarzy 14

Połamane i powyrywane wiaty. Osłony z pleksi po prostu się rozpadły. Śruby powyrywane. Wystarczyło, że mocniej uderzył wiatr i inwestycja się rozsypała –...