› zapowiedzi
10:41 / 12.03.2013

Otwarta próba generalna - Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza

Otwarta próba generalna - Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza

15 marca br. odbędzie się otwarta próba generalna koncertu „Arcydzieła muzyki klasycznej” - kolejna odsłona edukacji muzycznej dla dzieci i młodzieży. Tym razem z Elbląską Orkiestrą Kameralną wystąpi geniusz skrzypiec – Piotr Pławner, który zaprezentuje się w podwójnej roli: solisty i dyrygenta.

Otwarta próba generalna to  niebywała okazja do spotkania z najwybitniejszymi muzykami, gwiazdami światowych sal koncertowych i z muzyką na żywo  w najlepszym wydaniu. To nie tylko atrakcyjna forma kontaktu z muzyką, lecz także niespotykana okazja, by podejrzeć artystów w procesie twórczym, wejść w tajemniczy świat dźwięków i emocji. Otwarty próby generalne za każdym razem cieszą się ogromną popularnością. Ostatni raz takie spotkanie odbyło się przed koncertem z Motion Trio. Muzycy zaskoczyli widownię tym, że cały czas wydobywają całkiem nowe możliwości ze swojego instrumentu, stukając w niego, drapiąc, dając tym samym niezapomniane doznania – napisała po próbie uczennica będąca na koncercie. Fragment tej recenzji jest dowodem na to, że takie koncerty na długo goszczą w pamięci młodych odbiorców.

W programie tego niezwykłego koncertu znajdą się perełki muzyki klasycznej, jak: Divertimento D-dur KV 136 i Serenada D-dur KV 204 Wolfganga Amadeusza Mozarta, a także przez ponad wiek zapomniany, a wprowadzony ponownie na estrady za sprawą Yehudi Menuhina niesamowity Koncert skrzypcowy d-moll skomponowany przez trzynastoletniego Feliksa Mendelssohna. „Szczęśliwie dla słuchaczy i wielbicieli muzyki romantycznego twórcy, utwór ten otrzymał drugie życie, zyskując jednocześnie aprobatę publiczności oraz pochlebne opinie ze strony krytyki muzycznej.”


15 marca 2013 r. Otwarta próba generalna, godz. 13:00, Centrum Sztuki Galeria EL. Bilety: 10 zł i 15 zł. Koncert „Arcydzieła muzyki klasycznej”, godz. 19:00, Centrum Sztuki Galeria EL. Bilety: 30 zł i 35 zł.

Bilety do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej – Ratusz Staromiejski, IV piętro, pok. 29. Rezerwacja telefoniczna: (55) 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.

Sponsor Strategiczny, Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o. Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A., Toyota Knedler Sp. z o.o.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%