› bieżące
14:05 / 05.03.2017

Panele drewniane - łatwy sposób na piękna podłogę

Panele drewniane - łatwy sposób na piękna podłogę

Panele drewniane to niezwykle ciekawy produkt, który przy stosunkowo korzystnej cenie może zapewnić nam piękną drewnianą podłogę w salonie, sypialni czy kuchni. Tak naprawdę świetnie sprawdzą się wszędzie. Możemy wybierać spośród różnego usłojenia, koloru, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jest to również wytrzymały produkt, najczęściej zbudowany z trzech warstw drewna.

Szybki montaż

Zanim zaczniemy montaż paneli, musimy zdecydować się, jaki rodzaj posadzki preferujemy. Przy użyciu paneli możemy ułożyć posadzkę pływającą lub trwale zespoloną z podłożem (czyli najczęściej betonem). Jest to wybór, który nie ma większego wpływu na użytkowanie, a jedynie niewielki na montaż. Jeśli już o nim mowa to panele są rozwiązaniem, które pozwala na samodzielny montaż. W ciągu jednego dnia jesteśmy w stanie położyć całą podłogę (do około 60 metrów kwadratowych) i nie musimy posiadać do tego żadnych specjalistycznych urządzeń. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporą sumę – nie wydajemy ani złotówki na montaż.

Nie ma idealnych rozwiązań

Podłoga drewniana ułożona z paneli również ma swoje wady. Nie ma idealnych rozwiązań i kolejny raz to stwierdzenie okazuje się prawdziwe. Przede wszystkim panele nie wytrzymają tak długiego czasu w dobrym stanie, jak parkiet drewniany czy deski drewniane. Poza tym kładąc podłogę z paneli, musimy również zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Panele drewniane bardzo mocno przenoszą dźwięk, szczególnie jeśli mowa o podłodze pływającej. Jeżeli więc wybraliśmy taką, to dobrze byłoby położyć pod nią podkłady wygłuszające. Pamiętajmy również, że parkiet czy deski można kilka razy szlifować i olejować, przy panelach nie mamy tej możliwości.

Dobry wybór

Mimo kilku wad, zalety paneli drewnianych wybijają się na pierwszy plan. Wybór tego rozwiązania to dobra decyzja, która przede wszystkim nie będzie nas aż tyle kosztować. Dodatkowo weźmy pod uwagę montaż, który jest prosty i darmowy. Jeśli chodzi o usłojenie i kolorystykę, również nie powinniśmy się martwić, mamy ogromny wybór i każdy znajdzie coś, co mu się spodoba. Nie bójmy się paneli, możemy dzięki nim uzyskać wspaniały efekt.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%