› bieżące
12:10 / 05.05.2015

Państwo chce zainwestować w infrastrukturę rowerową w Pieniężnie

Państwo chce zainwestować w infrastrukturę rowerową w Pieniężnie

Tak można wywnioskować z dokumentu, który pojawił się w Biuletynie Informacji Publicznej. Wcześniej pisaliśmy, że ścieżki rowerowe mają powstać w Elblągu. Choć była wówczas mowa o tym, że decyzja o pozwoleniu na budowę ma zostać dopiero wydana, elblążanie ucieszyli się z przyszłej inwestycji. Ich radość podzielać będą wkrótce mieszkańcy oddalonego o ponad 60 km Pieniężna.

Obwieszczenie, o którym mowa, wydał Wojewoda Warmińsko-Mazurski na wniosek inwestora, czyli Zarządu Województwa w Olsztynie. Trasy rowerowe mają powstać w ramach zadania pn. "Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 504 w powiecie elbląskim" jako część projektu, zakładającego budowę ścieżek dla rowerów w Województwie Warmińsko-Mazurskim.

Pomysł jest niezwykle ciekawy. Mam tylko nadzieję, że nowe ścieżki rowerowe będą zaplanowane w taki sposób, by nie utrudniały jazdy, jak to się zdarza w wielu miejscach w mieście.

- mówi pan Jakub.

Wojewoda we wspomnianym pismie informuje, że inwestycja realizowana będzie wzdłuż ul. Królewieckiej. Warto nadmienić, że podobny dokument zamieszczono rok temu w lipcu, wtedy także podjęto działania, zmierzające do budowy ścieżek rowerowych wzdłuż wspomnianej ulicy.

Planowane umiejscowienie ścieżki rowerowej (działki nr 216 i 262). Źródło: portalmapowy.umelblag.pl

Kolejną inwestycję, która podobnie jak ta w Elblągu, wpisuje się w program "Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej – Województwo Warmińsko-Mazurskie", jest budowa ścieżek rowerowych w Pieniężnie.

Zostało wszczęte postępowanie o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania, „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 507 polegająca na budowie ścieżki rowerowej na terenie powiatu braniewskiego, miasto Pieniężno

- informuje w stosownym obwieszczeniu wojewoda Marian Podziewski. Rowerzyści już zacierają ręce

To z pewnością dobra wiadomość dla mieszkańców Pieniężna, ale również dla rowerzystów, który będą chcieli odwiedzić to piękne miasto - zauważa Mariusz Bielecki, student. - Ja osobiście wpisałem już je na swoją wakacyjną rowerową trasę. Mam tylko nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje mi planów.

Planowo ścieżka rowerowa ma przebiegać wzdłuż ulic: Kolejowej i Sienkiewicza, które łączą się z ul. Generalską (DW 507). Tędy ścieżka ma być poprowadzona aż do ul. Sienkiewicza.

13
4
oceń tekst 17 głosów 76%