› bieżące
09:36 / 13.10.2013

Państwowa Straż Pożarna nowym patronem szkoły w Nowakowie

Państwowa Straż Pożarna nowym patronem szkoły w Nowakowie

W piątek, w czasie gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej zorganizowanych w Zespole Szkół w Nowakowie (gmina Elbląg), miała miejsce, niezwykła z punktu widzenia strażaków, uroczystość. Z inicjatywy dyrektora szkoły pana Bogusława Milusza, oraz całego środowiska szkolnego, nadano Zespołowi Szkół w Nowakowie imię Państwowej Straży Pożarnej.

Warto podkreślić, że jest to pierwszy taki przypadek w Polsce. W czasie okolicznościowej akademii, przedstawicielom Zespołu Szkół przekazano sztandar z widniejącym na rewersie logo Państwowej Straży Pożarnej.

Z tej okazji, gospodarze mieli przyjemność gościć m.in.: Witolda Wróblewskiego – Członka Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starostę Elbląskiego Sławomira Jezierskiego, Wójta gm. Elbląg Genowefę Kwoczek. Z zaproszeń skorzystali także: p.o. Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki st. bryg. Mirosław Rutecki, Komendant Miejski PSP w Elblągu st. bryg. Tomasz Świniarski, Komendant miejski Policji w Elblągu insp. Marek Osik.

Po części oficjalnej i części artystycznej, dzieci i młodzież szkolną, zaproszono na pokaz wyszkolenia strażaków. Dzieci miały także możliwość zapoznania się ze strażackimi wozami i wyposażeniem.

Należy także wspomnieć miejscową Ochotniczą Straż Pożarną, która oprócz zaangażowania w organizację tego wydarzenia, przygotowała w kuchni polowej grochówkę dla wszystkich, którzy tego dnia odwiedzili Zespół Szkół w Nowakowie im. Państwowej Straży Pożarnej.

Tekst i fot.: Oficer Prasowy KM PSP w Elblągu - st. kpt. Przemysław Siagło

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%