› inwestycje drogowe
06:20 / 11.12.2013

Parafianie zbierają podpisy. Chcą dwukierunkowej ul. Krakusa

Parafianie zbierają podpisy. Chcą dwukierunkowej ul. Krakusa

fot. Michał Libuda

Wierni z parafii św. Pawła zbierają podpisy w sprawie zmiany organizacji ruchu na ul. Krakusa. Wiąże się to z chęcią zmiany drogi z jednokierunkowej na dwukierunkową. Petycja ma zostać przekazana do Urzędu Miasta w przyszłym tygodniu.

Dawniej ulica ta była przejezdna w obu kierunkach. Zarówno przy wjeździe od strony Robotniczej i Poprzecznej. Mieszkańcy oraz tamtejsi duchowni proszą o zaangażowanie się w tą sprawę, ponieważ ewentualna zmiana wpłynie na sprawniejszą komunikację w tej okolicy.

Możliwy jest tylko wjazd od Robotniczej. Gdybyśmy chcieli wyjechać z Krakusa i dojechać do np. skrzyżowania przy Gimnazjum nr. 2 to musielibyśmy trochę nadłożyć jazdy. Są dwie propozycje. Pierwsza to przejazd do ulicy Browarnej potem Brzeskiej. Trzeba czekać na dwóch skrzyżowaniach świetlnych. To dodatkowe około 1,5 km. Druga to 1 km i trasa ulicą Obrońców Pokoju.

Czy ten projekt ma szanse powodzenia? Jeżeli mieszkańcy są zainteresowani takim pomysłem mogą składać podpisy kontaktując się z parafią. Będą również zbierane po niedzielnych mszach świętych.
 

4
1
oceń tekst 5 głosów 80%

Powiązane artykuły

Podpisy w sprawie ul. Krakusa złożone w Urzędzie Miejskim

23.12.2013 komentarzy 5

Petycja w sprawie zmiany organizacji ruchu ul. Krakusa, której inicjatorem byli wierni z parafii św. Pawła, została przekazana do władz miasta. Dotychczasowy...

Mieszkańcy wygrali. Krakusa będzie dwukierunkowa

22.03.2014 komentarzy 8

Walczyli i wywalczyli. Miasto przyjęło do wiadomości petycję mieszkańców ul. Krakusa w sprawie wprowadzenia tam ruchu dwukierunkowego. Wczoraj pojawiły się...