› bieżące
13:00 / 19.07.2013

Parking przy Biedronce poczeka na dokończenie remontu

Parking przy Biedronce poczeka na dokończenie remontu

fot. elblag.net

Jeszcze przynajmniej do sierpnia br. mieszkańcy, którzy dokonują zakupów w sklepie sieci Biedronka przy ul. Nowowiejskiej, będą musieli zmagać się z rozkopanym parkingiem. Miasto planuje dokończyć remont nawierzchni, ale dopiero w sierpniu br.

Nawierzchnia parkingu przy sklepie sieci Biedronka, przy ul. Nowowiejskiej została zniszczona podczas prac przygotowawczych do budowy galerii handlowej Porto 55. Duński inwestor, Sjaelso po tym, gdy podjął decyzję o wycofaniu się z inwestycji w Elblągu, deklarował doprowadzenie nawierzchni do stanu sprzed prac budowlanych.

Jednak mimo wielu ponagleń Urzędu Miejskiego w Elblągu, duńska firma napraw nie dokonała. Miasto postanowiło naprawić uszkodzenia na parkingu oraz jezdni ul. Nowowiejskiej samodzielnie, a rachunek za prace ma być wysłany do firmy Sjaelso. Prace naprawcze postępują, ale ich finał spodziewany jest dopiero w sierpniu br.

- W bieżącym roku miasto przewiduje wraz z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 504 rozbudowę ulicy Nowowiejskiej na odcinku od ul. 12 lutego do ul. Zajchowskiego. Całość zadania została podzielona na etapy zgodnie z harmonogramem robót – informuje Urząd Miejski w Elblągu. - Ze względu na zły stan techniczny nawierzchni parkingu przy ul. Pilgrima miasto podjęło decyzję, aby w pierwszej kolejności przystąpić do remontu jego nawierzchni. Remont istniejącego parkingu zakończony zostały w dniu 30.04.2013 r. Obecnie trwa przerwa w pracach na ul. Pilgrima, spowodowana kolejnością w wykonywaniu kolejnych etapów robót związanych z rozbudową ul. Nowowiejskiej. W następnej kolejności wykonywana będą roboty na ul. Nowowiejskiej, w ramach których przewidziana jest przebudowa skrzyżowania z ul. Pilgrima. Dopiero po wykonaniu przebudowy w/w skrzyżowania (planowany termin przebudowy to sierpień 2013r.), można będzie przystąpić do zakończenia przebudowy ul. Pilgrima tj. do połączenia nowego skrzyżowania z istniejącym parkingiem.

Jak dodaje Monika Borzdyńska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu, zgodnie z informacją przekazaną przez wykonawcę robót firmę Eurovia obecne utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 504 spowodowane wprowadzeniem nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Nowowiejska-12 Lutego-Teatralna potrwają również do końca sierpnia 2013 r.

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%

Powiązane artykuły

Eurovia wykona remont, a rachunek zapłaci Sjaelso. Prace się rozpoczęły

04.04.2013 komentarzy 4

Dziś rozpoczął się remont nawierzchni parkingu przy sklepie Biedronka na ul. Nowowiejskiej. Wykonawcą prac budowlanych jest firma Eurovia. Natomiast kosztem...

Sjaelso upadło. Miasto chce zabezpieczyć działkę

22.08.2013 komentarzy 2

Duński sąd zdecydował o upadłości firmy Sjaelso. Tym samym likwidacji ulegną także spółki tego developera w Polsce. Sjaelso jest właścicielem działki w...