› bieżące
13:11 / 17.09.2013

Parking przy Placu Słowiańskim zamknięty. Kierowcy narzekają

Parking przy Placu Słowiańskim zamknięty. Kierowcy narzekają

fot. Konrad Kosacz

Zakończenie prac remontowych na Placu Słowiańskim przyniosło rozczarowanie dla kierowców. Okazało się, że na placu nie będzie można parkować samochodów, tak jak miało to miejsce jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. Na parkingu od kilku dni stoi znak: zakaz ruchu. Elblążanie pytają co zamiast parkingu? Miasto informuje – nie ma pieniędzy na zagospodarowanie placu.

Zakres prac w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej 503 na fragmencie placu przy fontannie polegał na przełożeniu fragmentów sieci podziemnych (koniecznych dla usunięcia kolizji z projektowanym układem drogowym) i odtworzeniu nawierzchni. Prace te zostały zakończone jeszcze na początku września. Inwestycja nie objęła jednak odnowienia samej fontanny. Jak się okazało na ten etap nie starczyło pieniędzy. Miasto nie przekreśla jednak planów uruchomienia zabytkowej atrakcji. Jeżeli w kolejnym budżecie znajdą się na to finanse, inwestycja będzie jednym z priorytetów.

To nie jedyne rozczarowanie dla mieszkańców. Zaraz po zakończeniu przebudowy drogi 503, na Placu Słowiański stanęły samochody. Kierowcy długo nie cieszyli się parkingiem w centrum miasta. Od kilku dni stoi tam znak zakazu ruchu. Dlaczego?

- Jak się okazało w projekcie przebudowy drogi 503 zawarty jest znak - zakaz ruchu na parkingu. Musimy postępować zgodnie z projektem, dlatego ten znak trzeba było tam postawić i on obowiązuje. Wcześniej takiego znaku tam nie było - informuje nas rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga, Monika Borzdyńska.
 

2
2
oceń tekst 4 głosów 50%