› bieżące
10:12 / 05.04.2013

Pasażerowie miejcie się na baczności. ZKM zmieniła kontrolerów

Pasażerowie miejcie się na baczności. ZKM zmieniła kontrolerów

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Wraz z początkiem kwietnia w elbląskiej komunikacji miejskiej zmieniła się firma kontrolująca bilety. Po dwóch latach łódzki Arsen zastąpiła firma TBW z Januszna na Mazowszu, która właśnie wygrała przetarg. W związku ze zmianami, pasażerowie mogą spodziewać się dużo częstszych kontroli. Łódzka firma Arsen zajmowała się kontrolą w środkach komunikacji miejskiej przez ostatnie dwa lata. W marcu wygasła umowa z Zarządem Komunikacji Miejskiej w Elblągu, który to ogłosił przetarg na świadczenie usług kontrolerskich. Do konkursu przystąpiły dwie firmy. Ostatecznie wybrano firmę TBW z Januszna na Mazowszu, która zatrudni 15 elblążan. Tak jak dotychczas ZKM będzie mieć grupę swoich pracowników uprawnionych do kontroli biletów.  

Nowa firma  dodatkowo musi się liczyć z tym, że i ona będzie częściej kontrolowana. ZKM zachowuje ostrożność po tym, jak w ubiegłym roku do obiegu trafiły fałszywe bilety wolnego przejazdu. Sprawa wyszła na jaw, gdy jeden ze szczęśliwych posiadaczy takiego biletu zgubił swoją przepustkę do darmowej podróży. Wtedy okazało się, że sprzedażą biletów zajmowało się kilku kontrolerów firmy Arsen. 

Siedziba Biura TBW Sp. z o.o. w Elblągu znajduje się przy ul. Sukienniczej 1 / 2

tel: 500 051 967

Godziny otwarcia:

poniedziałek: 9:00 – 17:00

wtorek – piątek: 8:00 – 16:00

ZKM przypomina również, że według obowiązujących w miejskiej komunikacji zbiorowej przepisów,  pasażerowie mogą odbywać podróż wyłącznie na podstawie ważnych dokumentów przewozu, takich jak:

  • okresowy bilet elektroniczny zapisywany na Elbląskiej Karcie Miejskiej (EKM);
  • EKM z zapisanymi uprawnieniami do przejazdów bezpłatnych lub dokument poświadczający uprawnienie do przejazdu bezpłatnego;
  • poprawnie skasowany jednorazowy bilet papierowy;
  • bilet wykupiony przy użyciu telefonu komórkowego.

W przypadku korzystania z biletów ulgowych innych niż zapisywane na imiennych Elbląskich Kartach Miejskich, konieczne jest posiadanie przy sobie dokumentu poświadczającego prawo do ulgi.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%