› bieżące
11:30 / 27.02.2014

Pasowanie na czytelnika uczniów Szkoły Podstawowej nr 14

Pasowanie na czytelnika uczniów Szkoły Podstawowej nr 14

fot. nadesłane

26 lutego 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Celem spotkania było stworzenie przyjaznej i serdecznej atmosfery podczas kontaktów dzieci z biblioteką. Uroczystość przygotowali członkowie Klubu Miłośników Książki pod kierunkiem Beaty Mazurowskiej- nauczyciela bibliotekarza. Tego dnia biblioteka zamieniła się w wyspę piracką o nazwie Książkolandia.

Piraci zaprosili pierwszoklasistów na pokład swojego statku, by razem udać się na wyprawę w poszukiwaniu skarbu. To była bardzo ciekawa i pouczająca podróż. Przyszli czytelnicy musieli wykazać się znajomością postaci ze znanych baśni, zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek. Uczniowie dowiedzieli się, że to właśnie książka jest prawdziwym skarbem każdego człowieka. W czasie wyprawy pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować wszystkie książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie zostali pasowani trójzębem przez Neptuna na czytelników biblioteki szkolnej. P

rzed powrotem na lekcje każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki. Wszyscy byli podekscytowani  i zadowoleni. Mamy nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece.

Beata Mazurowska 

rzecznik prasowy SP nr 14

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 6