› bieżące
10:30 / 14.06.2018

Patryk Pieczarka, uczeń ZSTI w Elblągu, laureatem Ogólnopolskiego Konkursu “Ośmiu Wspaniałych”!

Patryk Pieczarka, uczeń ZSTI w Elblągu, laureatem Ogólnopolskiego Konkursu “Ośmiu Wspaniałych”!

fot. profil na Facebooku

W dniach od 8 do 10 czerwca br. gmina Trzebiatów gościła ponad 200 młodzieżowych wolontariuszy z 29 miast z terenu Polski, którzy uczestniczyli w finale Ogólnopolskim Samorządowego Konkursu Młodzieżowego Wolontariatu ‘’Ośmiu Wspaniałych’’. Konkurs organizowany jest od 24 lat przez Fundację „Świat na Tak”. Przystąpiło do niego ok. 5 tys. wolontariuszy z terenu całego kraju, aby po wielu eliminacjach ogólnopolskie jury mogło wyłonić „Ośmiu Wspaniałych”.

Nasze miasto reprezentowała piątka laureatów miejskiego konkursu: Justyna Bożyk, Natalia Zielińska, Aleksandra Czerwińska, Patryk Pieczarka oraz Kacper Gwóźdź, których wyjazd, jako jedną z nagród ufundował prezydent Elblaga Witold Wróblewski.

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Patryk Pieczarka, uczeń Zespołu Szkół Techniczno- Informatycznych w Elblągu został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu “Ośmiu Wspaniałych” 2018 r. Serdecznie gratulujemy!

Elbląg dołączył do konkursu dwadzieścia lat temu. Patryk jest piątym wyłonionym w tym czasie Laureatem Ogólnopolskim z naszego miasta.

Uroczysta gala odbyła się 9 czerwca w Centrum Sportu w Mrzeżynie. Oprócz emocji i wrażeń związanych z uczestnictwem w gali, młodzi wolontariusze mieli okazję zwiedzić miasto Trzebiatów, uczestniczyć w spływie kajakowym, odwiedzić Ogrody Mandragory oraz uczestniczyć w wycieczce do Gosławia.

Zobacz wideo

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Ośmiu wspaniałych z Elbląga (+ zdjęcia)

29.05.2018

Dziś, 29 maja o godz. 11.00 w Bibliotece Elbląskiej rozpoczęła się gala jubileuszowej, 20. edycji Samorządowego Konkursu „Ośmiu...