13:00 / 17.09.2013

Paulina Załucka i Maciej Kosmala najszybsi z elblążan

W minioną niedzielę (15.09) w Olsztynie odbył się II Jakubowy Półmaraton. Bieg na 21km 97,5m ukończyło 691 osób. Znakomicie spisali się zawodnicy sekcji triathlon MKS”TRUSO” Elbląg. Paulina Załucka wygrała kategorię wiekową 18-19 lat i zajęła 5 miejsce wśród 110 kobiet. Maciej Kosmala również wygrał kategorię 18-19 lat i zajął bardzo dobre 20 miejsce OPEN.W tej kategorii Łukasz Kowalski zajął 4 , Artur Kluczyk 5 miejsce.

Juniorzy młodsi ścigali się na 10km w Gdańsku w Biegu Obrońców Westerplatte. Wśród 2816 Jędrzej Głuchowski zajął 166 co dało mu 9 miejsce w kat 16-19 lat, a Sebastian Karolkiewicz był 27. Najmłodsi triathloniści ścigali się na 5 km w Elblągu w GP Bażantarni: Kinga Lorek, Alicja Żabowska i Michał Winczewski. Był to ostatni start zawodników sekcji triathlon w tym bardzo udanym sezonie. Teraz czeka ich regeneracja, a od połowy października ruszamy z przygotowaniami do startów w 2014.

Bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom za poświęcenie i rzetelną pracę przez cały rok 2013. Gratuluję sukcesów i życzę , aby również poza sportową areną spotykało was tylko to co piękne i dobre. Pamiętajcie, że to niezłomny charakter czyni z was „Żelaznych Ludzi”.

Tekst i fot.: trener sekcji Bogusław Tołwiński