› bieżące
06:51 / 25.05.2013

Paweł Kowszyński kandydatem Solidarnej Polski na prezydenta miasta

Paweł Kowszyński kandydatem  Solidarnej Polski na prezydenta miasta

Podczas wczorajszej konwencji partii Solidarna Polska, jej członkowie zdecydowali, że kandydatem na prezydenta miasta w wyborach będzie Paweł Kowszyński. Zostały także zaprezentowane listy kandydatów do Rady Miasta Elbląga.

Paweł Kowszyński, jak można przeczytać na stronie internetowej Solidarnej Polski w Elblągu to rodowity elblążanin i zdeklarowany lokalny patriota, przywiązany do wartości katolickich. Największą wartością jest dla niego rodzina, żona i syn.

Solidarna Polska zaprezentowała także kandydatów na radnych miejskich, których można znaleźć tu: http://sp-elblag.blogspot.com/2013/05/radni-dla-elblaga-lista-kandydatow-do.html

Przedstawiony został także skrócony program tej partii dla Elbląga:

Naprawimy błędy poprzedników oraz będziemy kontynuowali ważne z punktu widzenia elblążan inwestycje, które należy pilnie dokończyć.

Będziemy prowadzili politykę sprzyjającą tworzeniu nowych miejsc pracy poprzez wsparcie małych i dużych elbląskich przedsiębiorców w ten sposób, że znacznie obniżymy podatki lokalne dla firm zatrudniających elblążan, a nadto w obecnych czasach kryzysu, dla tych którzy zatrudniają wyłącznie elblążan przyznamy adekwatne zwolnienie z lokalnych podatków.

Ochronimy elbląskich działkowców przed likwidacją ogrodów oraz stworzymy im nieodpłatne stoiska do sprzedaży swoich produktów sezonowych.

Ograniczymy wydatki Urzędu Miasta do niezbędnego minimum w ramach budżetu pod hasłem „oszczędności zaczynamy od siebie”, m.in. obniżymy wynagrodzenie Prezydenta oraz zmniejszymy liczbę wiceprezydentów, zlikwidujemy funkcje doradców i ograniczymy wyjazdy zagraniczne tylko do naprawdę niezbędnych i przynoszących wymierne efekty w postaci realnych inwestycji.

Stawiamy na rozwój aktywności mieszkańców. Wiele problemów będziemy rozwiązywać przede wszystkim przez inicjowanie i wspieranie konstruktywnych działań obywatelskich.

Dla mieszkańców miasta: obniżymy czynsze i umożliwimy wykup mieszkań większej liczbie rodzin, wprowadzimy przejrzyste kryteria rozdzielania lokali komunalnych, doprowadzimy do obniżenia opłat za wywóz śmieci, nie podniesiemy cen przejazdów komunikacją miejską, zaś elbląskiej młodzieży dojeżdżającej do szkół obniżymy ceny biletów.

Podejmiemy cykliczne comiesięczne spotkania z przedsiębiorcami oraz mieszkańcami na „Spotkaniach otwartych z Prezydentem”, na których omawiane będą szczegółowo aktualne problemy i pomysły elblążan jak również plany władz miasta.

Rozpoczniemy rewitalizację i przebudowę istniejących obiektów sportowo-rekreacyjnych w Elblągu takich jak basen miejski, czy tor łyżwiarski, aby uatrakcyjnić miasto pod względem turystycznym i podnieść jego rangę jako miasta opartego na silnych tradycjach sportowych przypominając o wspaniałych osiągnięciach naszych mieszkańców.

Obniżymy opłaty w strefach płatnego parkowania.

5
16
oceń tekst 21 głosów 24%

Powiązane artykuły

Zbigniew Ziobro wspierał w Elblągu Pawła Kowszyńskiego

26.05.2013 komentarzy 1

W sobotę w Elblągu pojawił się lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, który przyjechał poprzeć kandydata tej partii na urząd prezydenta miasta –...