› bieżące
16:12 / 15.06.2013

Paweł Kowszyński: Przemysł stoczniowy i turystyka wodna to szansa dla Elbląga

Paweł Kowszyński: Przemysł stoczniowy i turystyka wodna to szansa dla Elbląga

fot. Marcin Pszczółkowski

W przedwyborczej gorączce Paweł Kowszyński spotkał się dziś z przedstawicielami mediów, aby porozmawiać o rozwoju Elbląga i oświacie. Kandydat na prezydenta z komitetu wyborczego Solidarnej Polski, gwarantuje zrównanie wynagrodzeń nauczycieli oraz lobbowanie na rzecz przekopu Mierzei Wiślanej.

Do Elbląga miał dziś przyjechać Zbigniew Ziobro. Z powodu utrudnień na drodze krajowej S7, posłowi nie udało się dotrzeć. Kandydata na prezydenta wspierał dziś za to europoseł Tadeusz Cymański, który rozmawiał z elblążanami na Starym Mieście.

Nowe miejsca pracy i inwestycje związane z przemysłem stoczniowym w Elblągu – to główne założenia programowe Pawła Kowszyńskiego.

-W zeszłym tygodniu do Elbląga przyjechał klub parlamentarny Solidarnej Polski. Podjęto uchwałę o możliwości rozwoju miasta Elbląg i budowie drogi wodnej przez Zalew Wiślany. Projekt ten daje Elblągowi możliwość tworzenia nowych miejsc pracy. Przemysł stoczniowy i turystyka wodna to wielka szansa dla naszego miasta. Otwarcie Elbląga na Bałtyk powinno być priorytetem w naszej polityce gospodarczej  – komentuje Kowszyński.

Drugim tematem jaki podjął na dzisiejszej konferencji kandydat była elbląska oświata. Jak wskazał Kowszyński, polityka finansowa wielu szkół w Elblągu jest nierozsądna.

-Solidaryzuję się z pracownikami oświaty elbląskich szkół. Dysproporcje w wynagrodzeniach w różnych szkołach nie powinny mieć miejsca. Nauczyciele powinni być równo traktowani. Jeżeli wygram wybory na prezydenta gwarantuję, że stworzę okrągły stół z pracownikami elbląskiej oświaty. Warto jest powołać grupę roboczą, która będzie w szkołach zajmowała się analizą kosztów i wydatków. Jestem również zwolennikiem podręczników elektronicznych. Młodzież powinna mieć dostęp do tanich podręczników. Co roku zmieniana podstawa programowa jest pomyłką.

Paweł Kowszyński będzie dziś rozmawiał  z elblążanami na Starym Mieście o ich problemach i oczekiwaniach względem nowej władzy.

11
3
oceń tekst 14 głosów 79%