Paweł Lulewicz nie będzie dłużej dyrektorem EPT
fot. archiwum elblag.net
"Rada Nadzorcza powołała z dniem 16 marca 2017 roku na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o., Pana Pawła Lulewicza" - taki komunikat pojawił się z dniem dzisiejszym na stronie internetowej Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To oznacza, że dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego będzie musiał ustąpić ze stanowiska. Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie jego miejsce.
Paweł Lulewicz jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej (zarządzanie transferem technologii), a także filologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Przez 4 lata był dyrektorem w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a przez 5 kolejnych lat (od 2011) dyrektorem Elbląskiego Parku Technologicznego. Ma 39 lat i pochodzi z Ełku.
Paweł Lulewicz zastąpi na stanowisku w PSSE Andrzeja Marszka, który stracił posadę na początku lutego 2017 roku. Wiceprezesem był przez 12 miesięcy (od lutego 2016 r.). Po zmianie władzy w Polsce, wiele spółek Skarbu Państwa zmieniło zarządy, m.in. Grupa LOTOS czy Energa. Zmiana nie ominęła również PSSE. Także w lutym ubiegłego roku prezesem strefy została związana z Prawem i Sprawiedliwością Aleksandra Jankowska, która zastąpiła na tym stanowisku Teresę Kamińską. Paweł Lulewicz został wybrany na drodze konkursu.
Elbląski Park Technologiczny (EPT) to 67,7 ha terenów inwestycyjnych znajdujących się w północnej części miasta na obszarze Modrzewiny, będącej jedną z najbardziej atrakcyjnych dzielnic Elbląga. Park jest pomostem pomiędzy nauką a gospodarką, miejscem, w którym następuje koncentracja podmiotów obu wspomnianych sfer umożliwiająca dynamiczny rozwój współpracy pomiędzy nimi. Obszar Parku podzielony jest na 6 subparków, w których lokowane są zróżnicowane moduły technologiczne z przeznaczeniem pod działalność gospodarczą.
Natomiast Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje 35 podstref położonych w 5 województwach. Łączna powierzchnia terenów strefowych to 2246,2929 ha z czego 564,1241 ha to tereny na obszarze woj. pomorskiego, 880,213 ha w woj. kujawsko-pomorskim, 70,6768 ha w woj. wielkopolskim, natomiast 637,2176 ha znajduje się w województwie zachodniopomorskim, natomiast 94,0614 ha znajduje się w województwie lubelskim.