› bieżące
09:00 / 21.05.2015

PELA na ostatniej prostej, a Metrotest już mistrzem ligi

Tylko dwie kolejki pozostały do zakończenia rozgrywek w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. I choć drużyny mają jeszcze do zdobycia po sześć punktów, to najważniejsze rozstrzygnięcie już zapadło, a tytuł mistrzowski trafił do piłkarzy Metrotestu.

Takiego rozstrzygnięcia można było się spodziewać już od kilku tygodni. Rozpędzony Metrotest kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa i na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Przewaga lidera nad drugim w tabeli AC Helloween wynosi osiem punktów i nawet w przypadku dwóch porażek Metrotestu, nikt nie jest w stanie ich przegonić. Metrotest tytuł mistrzowski przypieczętował w ostatniej kolejce pokonując Karo 4:3. Ale pierwsza połowa nie zapowiadała by lider już teraz mógł cieszyć się z mistrzostwa ligi. Karo okazało się wymagającym się rywalem i do przerwy po bramkach Tomasza Barcikowskiego i Arkadiusza Bakuna prowadziło 2:1. Jedynego gola dla lidera zdobył w tej połowie Radosław Prusak. Po zmienia stron Metrotest zagrał zdecydowanie skutecznie i w efekcie nie tylko doprowadził do remisu, ale zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Ciekawie wygląda za to walka o dwa pozostałe miejsca na podium. W gronie kandydatów są aż cztery zespoły i każdy z nich na finiszu ligi może znaleźć się na jednym z dwóch pozostałych miejsc. Największe szanse ma wicelider AC Helloween, który na chwilę obecną ma cztery punkty przewagi nad U-99 i sześć nad Sąsiadami. Tyle, że zarówno U-99 jak i Sąsiedzi mają zaległy mecz i w zależności od jego wyniku sytuacja w tabeli może się jeszcze sporo zmienić. W minionej kolejce AC Helloween nie miało większych problemów z pokonaniem Blues ENERGO ZET. Wprawdzie do przerwy, po golu Kamila Żmijewskiego, prowadziło skromnie 1:0, ale worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Wicelider zdołał strzelić jeszcze pięć bramek, a Blues odpowiedział zaledwie dwoma trafieniami Fabiana Uścinowicza i mecz zakończył się wynikiem 6:2.

Komplet punktów zainkasowali także Sąsiedzi, którzy bez większych problemów ograli AFK. Od początku przewaga należała do wyżej notowanych Sąsiadów, którzy do przerwy prowadzili już 3:1. Także w drugiej połowie nie zamierzali oddać pola gry rywalom i raz po raz zapędzali się w pole karne AFK. W efekcie, na dwa trafienia Sebastiana Pawłowskiego oraz jednego gola Tomasza Janaczka rywale odpowiedzieli tylko bramką Patryka Nadachewicza i mecz zakończył się wynikiem 6:2. Nieco trudniejszą przeprawę w 28 kolejce mieli piłkarze U-99 którzy zmierzyli się z niżej notowaną ekipą Białe Orły. Po pierwszej odsłonie, zremisowanej 1:1, pachniało niespodzianką, jednak zawodnicy U-99 szybko powrócili na odpowiednie tory, co od razu miało przełożenie na wynik zawodów. Po przerwie na 2:1 podwyższył Andrzej Trochowski, a wynik meczu na 4:1 ustalił Tomasz Bandurski, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

W tabeli na prowadzeniu znajduje się Metrotest, który po 28 kolejkach ma na swoim koncie 75 punktów. Ich przewaga nad drugim AC Helloween wynosi osiem oczek. Trzecie miejsce w tabeli zajmuje U-99, a tuż za nimi ze stratą dwóch punktów plasują się Sąsiedzi. Natomiast w klasyfikacji strzelców na prowadzeniu nadal znajduje się Radosław Prusak z Metrotestu, zdobywca 60 bramek. Drugi w tej klasyfikacji Sebastian Pawłowski z Sąsiadów ma na swoim koncie 53 gole.

Wyniki 28. kolejki:

AFK - Sąsiedzi 2:6 (1:3)

AFK: Michał Bocoń 1 bramka, Patryk Nadachewicz 1.

Sąsiedzi: Sebastian Pawłowski 4, Damian Tobiej 1, Tomasz Janaczek 1.

Karo - Metrotest 3:4 (2:1)

Karo: Tomasz Barcikowski 2, Arkadiusz Bakun 1.

Metrotest: Wojciech Boniecki 2, Radosław Prusak 1, Mateusz Jachimowicz 1.

portEl.pl - EL Skład 2:3 (2:1)

portEl.pl: Michał Rutkowski 1, Adrian Kowal 1.

EL Skład: Mateusz Głowacki 2, Przemysław Matczuk 1.

Blues ENERGO ZET - AC Helloween 2:6 (0:1)

Blues: Fabian Uścinowicz 2.

AC Helloween: Kamil Żmijewski 3, Dawid Kwiatkowski 1, Jakub Rudzianiec 1, Bartosz Siuciak 1.

U-99 - Białe Orły 4:1 (1:1)

U-99: Tomasz Bandurski 2, Michał Durnaś 1, Andrzej Trochowski 1.

Białe Orły: Marcin Dombrowski 1.

ERGO Legioniści - AKS Stokrotki 7:3 (3:0)

ERGO Legioniści: Paweł Mille 2, Paweł Zieliński 1, Krzysztof Sztybor 1, Robert Grzelak 1, Zbigniew Ciężkowski 1, Paweł Kacała 1.

AKS Stokrotki: Jakub Haryński 1, Łukasz Zboch 1.

Beerteam - PBG Jankowiak 2:3 (1:1)

Beerteam: Adrian Topolski 1, Sławomir Stachowski 1.

PBG Jankowiak: Piotr Światkowski 1, Maciej Lachowicz 1, Tomasz Szwarc 1.

Awatar - Lambada 3:0 walkower

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarz, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.