› bieżące
13:00 / 18.03.2015

PELA zainaugurowała piłkarską wiosnę

Po raz pierwszy w rundzie wiosennej na boiska wybiegły zespoły rywalizujące w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD. Patrząc jednak na wyniki, można śmiało stwierdzić, że niektóre drużyny nie obudziły się jeszcze z zimowego snu.

Piłkarska Elbląska Liga Amatorów HYDROBUD, organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczęła rundę rewanżową. Już pierwsze pojedynki pokazały, że zacięta walka o czołowe miejsca będzie się toczyła do ostatniej kolejki, choć niektóre zespoły sprawiają wrażenie jakby jeszcze nie przebudziły się z zimowego snu. Najlepszym tego przykładem mogą być ekipy Awatar i Beerteam, które na inaugurację zainkasowały od swoich rywali po dziesięć bramek.

Już w pierwszej wiosennej kolejce prowadzący w tabeli Metrotest musiał się sporo namęczyć, by zdobyć komplet punktów i utrzymać przewagę punktową nad najgroźniejszymi rywalami. Lider, na inaugurację wiosny zmierzył się z zespołem PBG Jankowiak i niewiele brakowało, by już na starcie, niżej notowani rywale sprawili niespodziankę. W pierwszej odsłonie zawodnicy PBG Jankowiak grali jak równy z równym i to oni stworzyli groźniejsze sytuacje. Zabrakło jednak skuteczności i w pierwszej połowie kibice bramek nie oglądali. Po przerwie Metrotest podkręcił tempo, co przełożyło się na celne trafienie Radosława Prusaka. Z prowadzenia lider nie cieszył się jednak zbyt długo, bo już kolejna akcja przyniosła wyrównanie, a gola dla PBG Jankowiak strzelił Maciej Lachowicz. Metrotest próbował odwrócić losy meczu i udało się to kilka minut później, po tym jak rzut karny pewnie na bramkę zamienił Radosław Prusak. Ambitnie grający rywale dążyli do wyrównania, ale na strzelenie drugiego gola zabrakło już czasu.

Liderowi po piętach depczą piłkarze AC Helloween, którzy na dobry początek zmierzyli się z ekipą EL Skład. Jak się można było spodziewać wicelider, choć nie zachwycił, to zainkasował komplet punktów, wygrywając 3:0, a na listę strzelców wpisali się kolejno: Bartosz Siuciak, Jakub Rudzianiec i Mateusz Mierzejewski. Z zespołów z czołówki tabeli najbardziej zawiedli Sąsiedzi, którzy zimę spędzili na najniższym stopniu podium, a na inaugurację przegrali z niżej notowaną ekipą portEl.pl. Sąsiedzi szybko objęli prowadzenie po golu Sebastiana Pawłowskiego, ale na przerwę schodzili w niezbyt wesołych nastrojach. Dwukrotnie dali się zaskoczyć rywalom, których na prowadzenie wyprowadziły gole Miłosza Mikołajskiego i Bartosza Wojciechowskiego. Po przerwie Sebastian Pawłowski doprowadził wprawdzie do wyrównania, ale ostatnie słowo ponownie należało do rywali. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla zespołu portEl.pl Adrian Kowal ustalając wynik meczu na 3:2.

Jak najszybciej o pierwszej wiosennej kolejce będą chcieli zapomnieć piłkarze zespołów Awatar i Beerteam. Obie drużyny zainkasowały pod dziesięć bramek, nie strzelając przy tym ani jednej. Awatar musiał uznać wyższość zespołu ERGO Legioniści, w szeregach którego świetnie zadebiutował Arkadiusz Klemens, zdobywca czterech bramek. Bezlitosne dla swoich rywali okazały się także Białe Orły, które pokonały Beerteam 10:0. Tym razem w szeregach zwycięskiej drużyny najskuteczniejsi okazali się Arkadiusz Turyna i Arkadiusz Borysiewicz, którzy zaliczyli po trzy trafienia. Do czołówki powoli dobija obrońca mistrzowskiego tytułu. Ekipa U-99 w pełni zrehabilitowała się za porażkę z pierwszej rundy (1:3) i tym razem pokonała Karo aż 8:2.

W klasyfikacji strzelców na prowadzeniu znajduje się zawodnik Metrotestu Radosław Prusak, który wykorzystał nieobecność swojego najgroźniejszego konkurenta, dołożył dwa trafienia i stał się samodzielnym liderem tej klasyfikacji. Gracz Metrotestu to tej pory strzelił 30 goli i ma dwa trafienia więcej od Kamila Żmijewskiego z AC Helloween. Na trzecią pozycję wysunął się Sebastian Pawłowski z Sąsiadów, strzelec jak dotychczas 23 bramek.

Wyniki 16. kolejki:

Sąsiedzi - portEl.pl 2:3 (1:2)

Sąsiedzi: Sebastian Pawłowski 2.

portEl.pl: Miłosz Mikołajski 1, Bartosz Wojciechowski 1, Adrian Kowal 1.

AC Helloween - EL Skład 3:0 (2:0)

AC Helloween: Bartosz Siuciak 1, Jakub Rudzianiec 1, Mateusz Mierzejewski 1.

PBG JAnkowiak - Metrotest 1:2 (0:0)

PBG Jankowiak: Maciej Lachowicz 1.

Metrotest: Radosław Prusak 2.

ERGO Legioniści - Awatar 10:0 (5:0)

Legioniści: Arkadiusz Klemens 4, Paweł Miller 2, Paweł Zieliński 1, Zbigniew Ciężkowski 1, Robert Grzelak 1, Krzysztof Sztybor 1.

Karo - U-99 2:8 (1:2)

Karo: Ryszard Narloch 1, Marek Skocki 1.

U-99: Grzegorz Peret 2, Kamil Gagat 2, Tomasz Bandurski 2, Roman Bieliński 1, Mieczysław Rudzki 1.

AKS Stokrotki - AFK 4:6 (1:1)

AKS Stokrotki: Piotr Kołecki 2, Łukasz Zboch 1, Piotr Bałdyga 1.

AFK: Patryk Nadachewicz 4, Michał Bocoń 2.

Białe Orły - Beerteam 10:0 (1:0)

Białe Orły: Arkadiusz Turyna 3, Arkadiusz Borysiewicz 3, Krzysztof Malinowski 2, Piotr Borysiewicz 1, Benjamin Prejs 1.

Lambada - Blues ENERGO ZET 5:1 (3:1)

Lambada: Paweł Pachuta 2, Jacek Żukowski 1, Jakub Czyżak 1, Kamil Kowalski 1.

Blues: Adam Turulski 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarz, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.