18:10 / 01.10.2014

Piąta liga za silna. Olimpia Elbląg odpadła z Pucharu

Tego nie spodziewali się chyba fani Olimpii Elbląg. Zespół grający w IV lidze, to znaczy na piątym poziomie, wygrał 3-2 na własnym terenie z drużyną aspirującą do awansu w III lidze. Klęska tym bardziej bolesna, że elblążanie zagrali w najsilniejszym składzie, prowadzili i stracili bramkę w końcówce spotkania.

Bramkę dla gości zdobył w pierwszej połowie Jakub Bojas. Wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Orneta pod względem turystycznym ma trochę do zaoferowania jednak piłkarsko to średniak w czwartej lidze. Futbol jest jednak piękną dyscypliną, w której nawet słabszy potrafi zagrozić faworytowi,

W drugiej części Patryk Chodkowski w 5 minut zdobył dwie bramki dla gospodarzy. Dogrywkę mógł wywalczyć Krzysztof Iwanowski jednak trafienie w 78 minucie nie dało nawet tego elblążanom. Grzegorz Kulpaka wykorzystał rzut karny i było wiadome, że Puchar Polski nie dla zespołu trenera Adama Borosa.

Elbląg wystawi do najbliższej rundy tylko jednego przedstawiciela. To rezerwy Olimpii Elbląg. Rywal tego zespołu Kormoran Zwierzewo, zrezygnował z występu w tym spotkaniu. Teraz ich przeciwnikiem, w składzie będzie mogło zagrać trzech zawodników z pierwszej drużyny, będzie zdobywca miejscowej twierdzy Huragan Morąg.