› relacje
09:52 / 12.04.2013

Piazzolla po hiszpańsku - uczta dla duszy

Piazzolla po hiszpańsku - uczta dla duszy

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Wczorajszy wieczór w Galerii EL upłynął pod znakiem muzyki klasycznej. Nawa główna dawnego kościoła NMP rozbrzmiała dźwiękami smyczków i akordeonu. W tych wyjątkowych wnętrzach swój kolejny koncert zagrała Elbląska Orkiestra Kameralna i jej specjalny gość.

Koncert Piazzolla po hiszpańsku okazał się wielką gratką dla melomanów. Jego program składał się z trzech części. Pierwszą był Koncert na orkiestrę smyczkową Grażyny Bacewicz, drugą Cztery pory roku Astora Piazzolli, ostatnią zaś Serenada na smyczki C-dur op.48 Piotra Czajkowskiego.

Elbląscy kameraliści zagrali pod batutą Marka Mosia, w drugiej części towarzyszył im hiszpański mistrz akordeonu – Inaki Alberdi. Ich interpretacja dzieła Astora Piazzolli była głównym daniem wieczoru, lecz równie wielkie wrażenie na słuchaczach zrobiło wykonanie utworów Czajkowskiego i Bacewicz. Licznie zebrana publiczność nagrodziła muzyków gromkimi brawami, na bis zaś usłyszeliśmy przepiękny walc z Serenady na smyczki.

Elbląski koncert był przedsmakiem tygodniowego tournée Elbląskiej Orkiestry Kameralnej po Hiszpanii. Muzycy zagrają w prestiżowych salach, w takich miejscowościach jak: San Sebastian, Bilbao, Irun czy Azkoitia.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 10