› relacje
16:56 / 08.03.2016

Piekarczyk uratował dziś Elbląg – zobacz fotorelację

Piekarczyk uratował dziś Elbląg – zobacz fotorelację

fot. Bartłomiej Ryś

Piotr Imiołczyk wraz z Międzyszkolnym Kołem Historycznym to prawdziwi mistrzowie, jeżeli chodzi o inscenizacje różnych wydarzeń historycznych. Dziś, 8 marca, już po raz dziewiętnasty, pod Bramą Targową przedszkolaki były świadkami wydarzeń średniowiecznego Elbląga. To właśnie wtedy Piekarczyk uratował miasto przed atakiem wojsk krzyżackich.

Nie zabrakło strojów, które idealnie odwzorowały tamte czasy, nie zabrakło również starć rycerskich i wielu zabaw, w których to mogli uczestniczyć Ci najmłodsi widzowie – elbląskie przedszkolaki. Największą atrakcją była możliwość „zbombardowania” oddziału krzyżackiego kulkami papieru, które zostały rozdane przez członków Międzyszkolnego Koła Historycznego.

Momentem kulminacyjnym inscenizacji była walka Piekarczyka Szymona z przedszkola nr 23 w Elblągu z Wielkim Mistrzem Krzyżackim. Mistrz był bez szans w starciu z pięciolatkiem – Elbląg został obroniony!

Trzeba przyznać, że Piotr Imiołczyk potrafi w znakomity sposób odegrać daną scenę historyczną, wprowadzić odpowiedni nastrój, przygotować młodzież do występu oraz zabawić tych najmłodszych w taki sposób, że nie będą znudzeni nawet po blisko godzinnym przedstawieniu. Imiołczyk to naprawdę Wielki Mistrz!

Zapraszamy do obszernej fotorelacji z tegoż wydarzenia.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 95