› bieżące
08:02 / 31.10.2018

Piękniejszy ogród dzięki funkcjonalnym elektronarzędziom

Piękniejszy ogród dzięki funkcjonalnym elektronarzędziom

Wraz z postępem cywilizacyjnym i technologicznym wiele rzeczy, które niegdyś dla człowieka stanowiły prawdziwe wyzwanie, dziś jest dziecinnie prostych. Dziś zdobywamy wiedzę za pomocą kilku kliknięć myszki, kiedyś pozyskanie nawet jednej informacji oznaczało cale tygodnie spędzone w bibliotece. Podobna wygoda cechuje również pozostałe dziedziny życia, a z wielu ułatwień nawet nie zdajemy sobie sprawy np. pracując w ogrodzie.

Idzie nowe

Tradycyjną kosę coraz częściej zastępuje się kosą spalinową lub podkaszarką. Z kolei kosiarka jest już tak naturalnym narzędziem, że mało kto w ogóle zdaje sobie sprawę, że przed jej wynalezieniem w 1830 roku do strzyżenia trawy używano… owiec. Oczywiście aż do końca XIX wieku nikomu nie śniła się kosiarka spalinowa ani nawet elektryczna (modele, które dla nas są czymś zupełnie naturalnym) – ostrze pierwszej kosiarki w ruch wprawiały koła, które toczyły się po ziemi, zaś do ciągnięcia całego urządzenia często zaprzęgano konie. Prototyp „maszyny koszącej” mogliśmy znaleźć już w szkicach Leonarda Da Vinci.

Historia wielu maszyn, z których dziś z powodzeniem korzystamy sięga XIX lub XX wieku. Jednak ciągłe zainteresowanie człowieka rozwojem technologicznym sprawia, że historia pisze się na naszych oczach. Sekator, nożyce do cięcia żywopłotu coraz częściej ustępują miejsca swym elektrycznym odpowiednikom.

Komu to potrzebne?

Elektryczne nożyce do trawy mogą dotrzeć do miejsc, do których nie sięga kosiarka. Jeśli w pracy w ogrodzie potrzebujemy przyciąć mniejszy fragment trawnika, lub zrobić to z większą starannością, dzięki nożycom elektrycznym będziemy mogli to uczynić bez uruchamiania kosiarki. Nożyce elektryczne do trawy często sprzedawane są w zestawie z wysięgnikiem teleskopowym, więc po wykonanej pracy nie musimy obawiać się bólu pleców od ciągłego schylania się lub zgarbionej pozycji.

Również elektryczne nożyce do cięcia żywopłotu znacznie ułatwiają utrzymanie porządku w ogrodzie. Krzewy i żywopłot, zwłaszcza te przez jakiś czas puszczone samopas, potrafią zaskoczyć nieprzebytą gęstwiną, z którą tradycyjne narzędzia, jak sekator czy nożyce, mogą sobie nie poradzić. Elektryczne nożyce do cięcia żywopłotu to idealne rozwiązanie w takim wypadku – urządzenie wygodne w użyciu, lekkie i co ważne efektowne. Dwa nakładające się na siebie zębate ostrza napędzane energią elektryczną łatwo poradzą sobie w bujną roślinnością nawet długo niepielęgnowanego żywopłotu. Należy pamiętać, że nożyce ostrzymy po ówczesnym rozebraniu urządzenia.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%