› bieżące
11:55 / 23.09.2014

Pierwsza czwórka bez porażki

Choć za nami dopiero trzecia kolejka Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD, to już zaczyna się krystalizować grupa zespołów, które będą liczyć się w walce o mistrzowski tytuł. Tak więc zapowiada się naprawdę ciekawy sezon w rozgrywkach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Po trzech kolejkach PELA, z grona wszystkich ekip pozostały już tylko cztery zespoły, które nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Czołówkę tabeli otwiera drużyna ERGO Legioniści, która tym razem odprawiła z kwitkiem Beerteam wygrywając 8:2. Legioniści od początku narzucili rywalom swój styl gry, co bardzo szybko przełożyło się na zdobycze bramkowe. Dwa trafienia Rafała Gomułki oraz po jednym golu Adriana Cywińskiego i Krzysztofa Sztybora sprawiły, że już do przerwy sytuacja stała się jasna. I nawet bramka strzelona przed przerwą przez Piotra Orzechowskiego nie zmieniła wiele na boisku. W drugiej odsłonie Legioniści dołożyli jeszcze cztery gole, Beerteam ponownie odpowiedział trafieniem Piotra Orzechowskiego i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem lidera.

Tempa nie zwalnia także Metrotest, który tym razem zmierzył się z dobrze do tej pory dysponowaną ekipą Lambady. Pierwsze minuty, to dość wyrównany pojedynek i mogło się wydawać, że przez większą część meczu obie drużyny będą czekały na jedną, jedyną okazję, która przyniesie im bramkę. I taką właśnie przed przerwą wykorzystali zawodnicy Metrotestu. Szybki kontratak celnym strzałem na bramkę zamienił Tomasz Jodziałło. Strata gola niekorzystnie wpłynęła na Lambadę, która nie tylko nie potrafiła doprowadzić do wyrównania, ale jej gra całkowicie się posypała. Wykorzystali to rywale, którzy w drugiej połowie strzelili jeszcze cztery bramki i mecz zakończył się wynikiem 5:0.

Dobrą formą strzelecką błysnęła także ekipa AC Hellowen, która zanotowała trzecie z rzędu zwycięstwo. W pojedynku z PBG Jankowiak już pierwsza połowa nie pozostawiła złudzeń, kto tego dnia będzie rządził i dzielił na boisku. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kamil Żmijewski, jednego gola dołożył Michał Chraniuk i do przerwy mieliśmy wynik 3:0 dla AC Helloween. Wprawdzie po zmianie stron PBG Jankowiak zdołał strzelić trzy bramki, ale rywale także nie pozostawali dłużni. Znów do siatki trafili Żmijewski i Chraniuk, do tego po golu dołożyli Jakub Rudzianiec oraz Dawid Kwiatkowski i mecz zakończył się wygraną AC Helloween 7:3.

Czwartą drużyną, która po trzech kolejkach ma na swoim koncie komplet punktów, są Stokrotki. W tej kolejce zadanie było nieco ułatwione, bo Stokrotki mierzyły się z drużyną Blues ENERGO ZET, ekipą, która nie wygrała jeszcze meczu. I jak się później okazało, rywale na wygraną będą musieli jeszcze poczekać. Wprawdzie dla zespołu Blues bramkę w pierwszej połowie strzelił Rafał Petkowicz, ale Stokrotki były skuteczniejsze i po trafieniach Łukasza Zbocha, Piotra Kołeckiego i Macieja Bieleckiego do przerwy prowadziły 3:1. Wynik meczu ustalił po przerwie Piotr Kołecki, po raz drugi w tym pojedynku wpisując się na listę strzelców.

Wyniki 3. kolejki:

Bluse ENERGO ZET - AKS Stokrotki 1:4 (1:3)
Blues: Rafał Petkowicz 1 bramka.
Stokrotki: Piotr Kołecki, 2, Łukasz Zboch 1, Maciej Bielecki 1.

portEl.pl - Białe Orły 0:2 (0:0)
Białe Orły: Piotr Piotrowicz 1, Arkadiusz Turyna 1.

Metrotest - Lambada 5:0 (1:0)
Metrotest: Tomasz Jodziałło 2, Radosław Prukas 2, Mateusz Jachimowicz 1.

EL Skład - Sąsiedzi 3:2 (2:2)
EL Skład: Tomasz Makowski 1, Przemysław Matczuk 1, Mariusz Fil 1.
Sąsiedzi: Sebastian Pawłowski 1, Marcin Czarnych 1.

Beerteam - ERGO Legioniści 2:8 (1:4)
Beerteam: Piotr Orzechowski 2.
Legioniści: Rafał Gomułka 3, Adrian Cywiński 2, Paweł Miller 1, Krzysztof Sztybor 1, Zbigniew Ciężkowski 1.

AFK - U-99 2:3 (1:2)
AFK: Marcin Jaroch 1, Artur Bogdan 1.
U-99: Andrzej Trochowski 2, Tomasz Bandurski 1.

Awatar - Karo 4:3 (2:2)
Awatar: Dawid Miałdun 2, Mariusz Kot 1, Paweł Kowalski 1.
Karo: Tomasz Barcikowski 2, Ryszard Narloch 1.

AC Helloween - PBG Jankowiak 7:3 (3:0)
AC Helloween: Kamil Żmijewski 3, Michał Chraniuk 2, Jakub Rudzianiec 1, Dawid Kwiatkowski 1.
PBG Jankowiak: Piotr Światkowski 2, Roman Olszewski 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.