› bieżące
11:41 / 10.12.2012

Pierwsza ofiara mrozów w Elblągu. Bezdomny zamarzł w pustostanie

Pierwsza ofiara mrozów w Elblągu. Bezdomny zamarzł w pustostanie

fot. archiwum elblag.net

W niedzielę, 9 grudnia przed godziną 18 dyżurny Komendy Miejskiej Policji zgłosił, że w pustostanie przy ul. Chrobrego natrafiono na zwłoki bezdomnego.

To dopiero pierwsze dni, kiedy w Elblągu odnotowujemy mrozy, a już są ofiary śmiertelne z powodu wychłodzenia. Departament Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych apeluje, aby nie przechodzić obojętnie obok bezdomnych.

- Policjanci i Strażnicy Miejscy będą zwracali szczególną uwagę na osoby przebywające w altankach, albo pustostanach ale prosimy także mieszkańców, aby informować służby o osobach bezdomnych jeśli je zauważymy – podkreśla Ryszard Sorokosz, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych w Urzędzie Miejskim. – Będziemy reagować na każdy telefon o osobach przebywających zbyt długo na powietrzu i zagrożonych wychłodzeniem – dodaje Sorokosz.

źródło: UM Elbląg

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Zmiany chorobowe przyczyną śmierci bezdomnego w pustostanie przy ul. Chrobrego

14.12.2012

Znane są już wyniki sekcji zwłok mężczyzny znalezionego w miniony weekend w mieszkaniu przy ul. Chrobrego. Przyczyną śmierci mężczyzny nie było...