› relacje
11:16 / 08.07.2013

Pierwsza sobota z przewodnikiem za nami

Pierwsza sobota z przewodnikiem za nami

fot. nadesłane

Choć ostatnio pogoda nas nie rozpieszczała to w sobotę 6 lipca 2013 o godzinie 10 na „Spacer z Przewodnikiem” zjawiło się prawie 30 osób. Pierwsze spotkanie miało charakter relaksowo-edukacyjny, ponieważ nasza przewodniczka Katarzyna Heiducka poprowadziła nas Ścieżką Dydaktyczną.

Grupa, choć zróżnicowana wiekowo, bardzo dzielnie pokonywała wzniesienia i wąwozy naszej Bażantarni. Po drodze zatrzymywaliśmy się przy tablicach, gdzie przewodniczka Katarzyna opowiadała nam czego one dotyczą. I tak dowiedzieliśmy się o historii Bażantarni, co to takiego ten pomnik przyrody, jak piękny może być ekosystem oczka wodnego, jaka gospodarka jest prowadzona w lesie, jakie zwierzęta i rośliny objęte są ochroną, jakie mamy siedliska na wysoczyźnie oraz jak ukształtowana jest rzeźba terenu.

Spacer trwał prawie trzy godziny, ale wspaniale widoki, świeże powietrze i doskonała pogoda pozwoliły nam w pełni cieszyć się nim oraz nie odczuwać zmęczenia. Dziękujemy naszej przewodniczce za ciekawie spędzone sobotnie przedpołudnie. Zapraszamy do udziału w kolejnych spacerach w ramach akcji „Przewodnicy zapraszają – sobota z przewodnikiem”, która prowadzona jest w ramach obchodów Roku Przewodników Turystycznych w PTTK.

Alicja Gronek PTTK Elbląg

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 8