09:12 / 25.01.2017

Pierwsza strata punktów lidera ELH

Prowadząca w tabeli Victoria straciła pierwsze punkty w tegorocznym sezonie. Lider Elbląskiej Ligi Halowej zremisował 3:3 z DRE i na koronację musi jeszcze trochę poczekać.

Prowadząca w tabeli Victoria potrzebowała zaledwie jednego punktu, by na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Warunek był jednak taki, że najgroźniejsi rywale także muszą pogubić punkty. I choć Victoria swoje zadanie wykonała, to już gorzej było z rywalami, którzy punktów nie tracili. A to oznacza, że koronację Victorii trzeba było przełożyć w czasie. W ciągu dziewięciu ligowych kolejek tylko jedna drużyna zdołała urwać punkty liderowi. Od startu rozgrywek obrońcy mistrzowskiego tytułu kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, aż w dziewiątej kolejce zatrzymali się na DRE z którym zremisowali 3:3. I trzeba przyznać, że mieli przy tym sporo szczęścia, bo gdyby nie Szymon Waga, najlepszy strzelec Victorii, to lider zakończyłby spotkanie z zerowym kontem punktowym. Wszystko rozpoczęło się zgodnie z planem i już w 2 minucie Daniel Ciesielski wyprowadził Victorię na prowadzenie 1:0. Rywale wyrównali dopiero chwilę przed przerwą, a bramkarza Victorii pokonał z przedłużonego rzutu karnego Marcin Trochowski. DRE także lepiej rozpoczęło drugą odsłonę rozpoczęli od mocnego uderzenia i po bramce Michała Lewandowskiego prowadzili 2:1. Wprawdzie na cztery minuty przed końcem meczu do remisu 2:2 doprowadził Szymon Waga, ale DRE szybko odpowiedziało golem Macieja Zająca, ponownie wychodząc na prowadzenie. I kiedy wydawało się, że lider po raz pierwsze będzie musiał przełknąć gorycz porażki, dał o sobie znać Szymon Waga. Najskuteczniejszy strzelec Victorii, w jednej z ostatnich akcji, zapewni swojej drużynie jeden punkt.

Lidera gonią Metrotest oraz AGD JAREX Legioniści i już tylko te dwie drużyny mogą pokrzyżować plany Victorii i odebrać jej mistrzowski tytuł. Metrotest po raz kolejny pokazał się z dobrej strony, a o losach meczu tradycyjnie decydował najskuteczniejszy strzelec ligi Tomasz Sambor. Metrotest w konfrontacji z Dany Meble ani na moment nie oddał pola gry rywalowi. Już w 2 minucie Tomasz Sambor otworzył wynik meczu i ten sam zawodnik w 10 min. podwyższył prowadzenie na 2:0. Drugą połowę także lepiej rozpoczął Metrotest. Zaledwie dwie minuty po
wznowieniu gry było już praktycznie po meczu, kiedy to na 3:0 podwyższył Jakub Czyżak. Swoje dołożył jeszcze Tomasz Sambor zdobywając czwartą bramkę dla Metrotestu. Dany Meble odpowiedziało tylko jednym trafieniem. W 29 min. wynik meczu na 4:1 ustalił Mariusz Pelc.

Pewne punkty wywalczył także zespół AGD JAREX Legioniści pokonując Wiarusa 3:0.Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak takiego wyniku. Obie drużyny stwarzały wprawdzie podbramkowe sytuacje, ale za każdym razem górą byli golkiperzy obu zespołów. Dopiero jedna z ostatnich akcji pierwszej odsłony przyniosła zmianę wyniku. Po strzale Arkadiusza Jasińskiego Legioniści prowadzili 1:0. W drugiej połowie znów kibice oglądali wyrównany pojedynek i ponownie skuteczniejsi okazali się Legioniści. Na 2:0 podwyższył Łukasz Zboch, a
wynik meczu na 3:0 ustalił w ostatniej minucie Arkadiusz Jasiński. AGD JAREX Legioniści na dwie kolejki przed końcem rozgrywek traci do lidera sześć punktów i jest jedną z dwóch ekip, które mogą odebrać mistrzostwo Vicrotii. Czy tak się stanie przekonamy się już w najbliższej kolejce w której Legioniści podejmują właśnie obrońcę tytułu zespół Victorii. W dwóch pozostałych meczach walka o wygraną toczyła się niemal do ostatnich sekund. Najpierw PBG Jankowiak pokonał WKS Błysk-Fachman 4:3, zdobywając zwycięską bramkę w ostatniej minucie, a za chwilę podobny los spotkał OSK NAJKI, które 3:2 pokonało NORTHSERVIS-PSP.

Po dziewięciu kolejkach w klasyfikacji strzelców Elbląskiej Ligi Halowej, cały czas na prowadzeniu znajduje się Tomasz Sambor z zespołu Metrotest, który do tej pory strzelił 16 goli. Już cztery trafienia mniej ma drugi w tej klasyfikacji Szymon Waga z zespołu Voctoria, a trzecie miejsce zajmuje dwóch zawodników Patryk Ziarko z Victorii oraz Marcin Trochowski z DRE, którzy na swoim koncie mają po 9 goli.

Kolejne mecze w ELH odbędą się w sobotę, 28 stycznia i rozegrane zostaną w hali MOS przy ul. Kościuszki 77 A. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00.

Wyniki 9. kolejki:
PBG Jankowiak - WKS Błysk-Fachman 4:3 (1:2)

NORTHSERVIS-PSP - OSK NAJKI 2:3 (0:1)
0:1 - K. Kopycki (7.), 0:2 - K. Kopycki (20.), 1:2 - Brzezicki (26.), 2:2 - Mróz
(27.), 2:3 - Kopycki (28.).

AGD JAREX Legioniści - Wiarus 3:0 (1:0)
1:0 - Jasiński (15.), 2:0 - Zboch (21.), 3:0 - Jasiński (30.).

Victoria - DRE 3:3 (1:1)
1:0 - Ciesielski (2.), 1:1 - Trochowski (14.), 1:2 - M. Lewandowski (19.), 2:2 -
Waga (26.), 2:3 - M. Zając (27.), 3:3 - Waga (29.).

Pauza: GE Zakład Turbin.