› bieżące
15:33 / 30.03.2015

Pierwsza w naszym województwie Ekstremalna Droga Krzyżowa jest już za nami!

Pierwsza w naszym województwie Ekstremalna Droga Krzyżowa jest już za nami!

fot. Jakub Kosobudzki

Prawie pół tysiąca osób podjęło wyzwanie, zaryzykowało i wzięło udział w pierwszej w naszym województwie Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

Śmiałkowie 27.marca spotkali się o godz. 20:00 na Mszy Św. w kościele pw. św. Brata Alberta, a tuż po niej i zapisach wyruszyli na samotne rozważanie w ciszy Męki Jezusa Chrystusa. Uczestnicy pokonali 40 km poprzez lasy, pola, drogi i błota, by w milczeniu i trudzie spotkać się z Jezusem i choć odrobinę odczuć jego cierpienie podczas Drogi Krzyżowej.

Celem topograficznym EDK było dojście do Archikatedry we Fromborku, natomiast celem duchowym jak powiedział podczas Mszy Św. Ks. Kamil Leszczyński SDS, organizator EDK w Elblągu, nasze duchowe zmartwychwstanie. Podczas nocnej wędrówki ludzie wychodzili ze swoich przyzwyczajeń, uzależnień, dogodności, by wraz nowym dniem narodzić się w nowych, nawróconych ludzi. Uczestnicy po dojściu do Archikatedry zostali życzliwie przyjęci przez Ks. prał. kan. Jacka Wojtkowskiego i miejscowych parafian, a krzyże, które nieśli podczas drogi złożyli u stóp krzyża misyjnego.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wyruszyli z nami na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Elbląga do Fromborka i zapraszamy za rok!

6
1
oceń tekst 7 głosów 86%

Zdjęcia ilość zdjęć 32