› bieżące
12:36 / 02.05.2013

Pierwsze podsumowanie długiego weekendu w Elblągu

Pierwsze podsumowanie długiego weekendu w Elblągu

fot. KMP Elbląg

Jesteśmy w trakcie długiego, majowego weekendu. Dla Policji, szczególnie tej drogowej oraz prewencji oznacza to wzmożoną prace. Dni wolne to głównie czas wyjazdów, ale i różnego rodzaju spotkań. Policjanci przez dwa dni przeprowadzili ponad 130 interwencji. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego trafiło 26 osób. Długi majowy weekend potrwa do niedzieli.

Od 1 maja służbę patrolową pełni również wodny patrol policji. Funkcjonariusze przez cały majowy weekend będą czuwali nad bezpieczeństwem tych wszystkich, którzy przebywają nad wodą oraz korzystają ze sprzętu pływającego. Funkcjonariusze wodnego patrolu przypominają m.in. o używaniu kapoków, ale także upominają i karzą mandatami tych, którzy piją alkohol w miejscach do tego nie przeznaczonych.

- Picie alkoholu w miejscach tzw. dzikich kąpielisk to coś z czym szczególnie walczymy – mówi policjant z wodnego patrolu. – Osoba pijana może wpaść do wody, co więcej może po prostu sama wskoczyć do rzeki. Wtedy o nieszczęście nie trudno. Życie wielokrotnie już pokazywało jak niebezpieczne mogą być te miejsca i takie zachowanie. Stąd też i nasza tu obecność.

mł. asp. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%