› bieżące
06:00 / 12.08.2013

Pierwsze zawody w skateparku za nami. Zobacz relację video

Pierwsze zawody w skateparku za nami. Zobacz relację video

fot. Tomasz Sobiech

Do elbląskiego skateparku w sobotę przybyli deskorolkowcy z Braniewa, Pasłęka, Gdańska, Malborka i Tczewa. Wszystko za sprawą organizowanych tu zawodów. Podczas turnieju uczestnicy sprawdzili swoje umiejętności w dwóch konkurencjach: game of skate i best tricks. Elblag.net wydarzenie objął patronatem medialnym. Najlepsze ewolucje z tego dnia zobaczycie w naszym materiale video.

Elbląscy deskorolkowcy postanowili zorganizować w skateparku pierwsze zawody. Wszystko po to, by amatorów zachęcić do jazdy na desce, a zawodowców przyciągnąć do naszego miasta.

Zawody rozpoczęły się od rywalizacji w game of skate. W tej konkurencji gra ze sobą dwóch deskorolkowców. Jeden pokazuje trick a drugi musi powtórzyć. Za nie udane powtorzenie tricku, uczestnik dostaje literę "S". Przegrywa ta osoba, która uzbiera 5 liter, czyli SKATE. Do konkurencji zgłosiło sie 18 zawodnikow.

1 miejsce - Tomasz Wiśniewski

2 miejsce - Maciek Dyrwal

3 miejsce - Łukasz Żołondek

Kolejną, najtrudniejszą konkurencją był przejazd w bowlu, wymagający dużego doświadczenia i precyzji. W tej części wygrał: Wojtek Pastuszak.

Ostatnią, niezwykle widowiskową częścią zawodów była konkurencja: best tricks, czyli zaprezentowanie najlepszej ewolucji np. na schodach. Tu wygrali: Dominik Ortyl z casper  flip i Kamil Gozłowski z tailslide bispin out.

Zwycięzcy zawodów otrzymali od organizatorów deskorolki firmy Semper, której stoisko było rozłożone podczas turnieju.

Mimo niesprzyjającej pogody zawody przyciągnęły sporo obserwatorów i ponad 20 sportowców, którzy przystąpili do rywalizacji. Po rozdaniu nagród odbył się wspólny grill.

Zapraszamy do oglądania video.

10
0
oceń tekst 10 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 11