› bieżące
18:39 / 14.12.2013

Pierwszy dzień Świątecznych Spotkań Elblążan za nami! Zobacz naszą relację foto oraz video!

Pierwszy dzień Świątecznych Spotkań Elblążan za nami! Zobacz naszą relację foto oraz video!

fot. Bartłomiej Ryś

Dobiegł końca pierwszy dzień Świątecznych Spotkań Elblążan organizowanych przez Urząd Miejski. Pomimo mało świątecznej pogody mieszkańcy miasta chętnie przybyli na Stare Miasto. Jakie atrakcje przyciągnęły elblążan?

Podobnie do ubiegłych lat, program imprezy wyglądał bardzo atrakcyjnie. Już o godzinie 11.00 rozpoczęły się występy najmłodszych artystów. Koncerty i przedstawienia uczniów elbląskich szkół powoli gromadziły coraz więcej widzów.

Druga część spotkań rozpoczęła się powitaniem prezydenta miasta – Jerzego Wilka. Następnie biskup Diecezji Elbląskiej - Jan Styrna złożył świąteczne życzenia mieszkańcom miasta i łamali się opłatkiem z mieszkańcami miasta. Rozpoczęła się Wigilia dla Elblążan!

Do stanowiska Kawiarni u Aktorów ustawiła się kolejka sięgająca prawie Bramy Targowej. Ufundowanych przez Urząd Miejski świątecznych potraw mógł skosztować każdy. Na talerzach zagościła ryba po grecku, pierogi, barszcz z uszkami i ciasto. Na scenie w dalszym ciągu odbywały się występy elbląskich artystów. Zagościł zespół Bartosz Krzywda i przyjaciele oraz Chór CANTATA.

Jak co roku przed Katedrą Świętego Mikołaja w bożonarodzeniowej szopce znajdowały się żywe zwierzęta. To duża atrakcja dla dzieci, które mogły dotknąć prawdziwych osiołków i owieczek.

Świąteczne Spotkania Elblążan to również doskonałe miejsce do zakupu prezentów oraz ozdób świątecznych. Na straganach dostępne były również regionalne wyroby z różnych części Polski w tym wędliny, chleb, miód oraz oscypki. Zainteresowanie elblążan było naprawdę spore. Takie spotkania jednoczą ludzi. W natłoku spraw można poczuć naprawdę świąteczną atmosferę.

Już jutro drugi i ostatni dzień Świątecznych Spotkań Elblążan.

Przypominamy również, że Stare Miasto można podglądać z systemu kamer internetowych: http://kamery.elblag.net/kamery/starowka,193

12
0
oceń tekst 12 głosów 100%

Powiązane artykuły

Zobacz szczegółowy program Świątecznych Spotkań Elblążan

13.12.2013

W najbliższy weekend kolejne Świąteczne Spotkania Elblążan. Oto ich szczegółowy program. Sobota 11:00 – 11:10 Uroczyste rozpoczęcie ze Św....

Zdjęcia ilość zdjęć 33